0 800 217 887
0 800 752 180 всеукраїнські номери
(044) 364 49 91 для міста Київ
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Дослідження калу

Дослідження калу в більшості випадків роблять без спеціальної підготовки пацієнта. 
 
Кал збирають після довільної дефекації, він не повинен містити сторонніх домішок, таких як сеча, дезінфекційні засоби та ін. 
 
Не беруть на дослідження кал після клізми, застосування ректальних свічок, прийому проносних засобів чи барвників, касторової олії чи вазелінового масла, настою беладони, а також пілокарпіну, препаратів заліза, вісмуту, барію та ін.
 
Рекомендується:
  • за 2−3 дні до збирання калу на дослідження уникати прийому лікарських препаратів, що змінюють характер калу і викликають функціональні порушення шлунково-кишкового тракту;
  • заздалегідь придбати в будь-якому з відділень МЛ ДІЛА спеціальний набір або контейнер для самостійного збирання. Чітко дотримуйтесь інструкції, яку отримаєте у відділенні МЛ ДІЛА;
  • контейнер потрібно доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збирання калу.
 

Особливі умови для окремих досліджень
 
Для ПЛР-дослідження при використанні судна (горщика) його необхідно безпосередньо перед забором ретельно помити губкою з милом, сполоснути кілька разів водопровідною водою, обдати окропом і остудити:
  • у новонароджених проби фекалій збирають із підгузника (памперса);
  • свіжовиділений кал зібрати у пробірку з розчином: стерильною ложкою Фолькмана з 4–6 різних місць у обсязі 2–3 грами (початковий рівень фізрозчину – 8 мілілітрів – варто довести до позначки 10–11 мілілітрів, але не перевищувати її);
  • контейнер рекомендується доставити у відділення МЛ ДІЛА в день забору біоматеріалу (максимально можливий термін зберігання пробірки з фекальною суспензією – не більше 24 годин при температурі від +2 до +8 °С).
 
Для бактеріологічного посіву на стафілокок (S. aureus), на грибкову флору (рід Candida) матеріал здавати до або не раніше ніж через 14 днів після закінчення курсу антибактеріальної, антимікотичної терапії, терапії пробіотиками, якщо інше не визначено лікарем. Протягом 24 годин перед взяттям біоматеріалу не застосовувати препаратів місцевої дії (якщо інше не визначено лікарем). Матеріал необхідно доставити впродовж: 
  • 2 годин – у відділення МЛ ДІЛА за адресою: м. Київ, вул. Підвисоцького, 6а;
  • 30–40 хвилин – до інших відділень МЛ ДІЛА м. Києва чи м. Обухова.
 
Для дослідження на виявлення прихованої крові в калі (гемоглобін та трансферин) не слід збирати біоматеріал у період менструації, за наявності кровоточивого геморою, крові в сечі або після значних зусиль при дефекації. Дослідження не слід проводити впродовж 2 тижнів після інструментальних досліджень шлунково-кишкового тракту або медичних процедур, які можуть викликати механічні пошкодження слизової (наприклад: колоноскопія, ректороманоскопія, очищення кишківника за допомогою клізм та ін.).
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок