Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Аналіз калу на яйця гельмінтів

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Загальна характеристика

Гельмінти (глисти) — загальна назва паразитів , що спричиняють захворювання гельмінтоз. Паразитуючі у людини гельмінти, в основному, належать до типів круглі (нематоди) та пласкі (стрічкові/цестоди і смоктальщики/трематоди).
У калі найбільш часто виявляються яйця таких гельмінтів: нематод (круглі ): аскариди (Askaris lumbricoides), волосоголовець (Trichocephalus trihiurus), томінкса (Thominx aerofilus / Capillaria aerophila), кривоголовки двенадцатипалої (Ancylostoma duodenale), некатори (Necator americanus), тріхостронгіліди (Trichostrongyloidea); трематод (смоктальщики): двуустки печінкової (Fasciola hepatica), двуустки котячої (Opisthorchis felineus), шистосоми (Schistoma mansoni і japonicum); стрічкових  (цестоди): ціп'яка бичачого (неозброєного) (Taeniarhynchus saginatus), ціп'яка свинячого (озброєного) (Tania solium), лентеця широкого (Diphyllobothrium latum), лентеця малого (Diphyllobothrium minus).

Ймовірність виявлення в калі яєць гельмінтів, зважаючи на циклічний життєвий цикл паразитів, зростає при взятті кала на аналіз з різних ділянок випорожнення та 3-кратній здачі.
Важливо!
• виявлення певного виду паразита говорить про присутність глистової інвазії;
• один негативний результат не дає гарантії відсутності глистової інвазії, тому рекомендується повторення дослідження 3-кратно з інтервалом в 2-7 днів

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
кал
Вартість послуг «Взяття біоматеріалу» не входить у вартість досліджень і сплачується окремо. 

Правила підготовки пацієнта

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Припинити прийом антибактеріальних препаратів, проносних засобів, клізм, свічок. Безпосередньо перед обстеженням Не вживати алкоголь. Не вживати продукти харчування, які посилюють бродіння в кишечнику.Особливості забору:Кал приймається тільки у спеціально призначених для збору біоматеріалу (калу або сечі) пластикових контейнерах з кришкою, які можна придбати в аптеках або отримати у будь-якому відділенні ДІЛА (завчасно сплативши послугу "Взяття біоматеріалу").Примітки:Ознайомтесь з особливостями правил підготовки в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" , в інструкції до дослідження або зверніться до відділення ДІЛА. Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення протягом 2 год при +2...+25°С.

інструкція_калу_цит.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: Кал. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер для збору біоматеріалу. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 12 год. Коментар: Увага! Для цитологічних досліджень калу потрібен окремий контейнер..

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому