Вивчає хромосомний набір людини (каріотип), його кількісні (число хромосом) та якісні (структура хромосом) характеристики.
Для більш точної і швидкої ідентифікації окремих хромосом та/або їх конкретних ділянок застосовується метод молекулярно-цитогенетичного дослідження – флуоресцентна in situ гібридизація (FISH) з використанням реагентів відомих виробників (MetaSystems, ZytoVisіоn, Vysis/Abbott).
В лабораторії виконується понад 17 лабораторних досліджень на обладнанні світових брендів – Carl Zeiss, MetaSystems, ESCO, ABBOTT.
Основні напрями діагностики:
Дослідження є важливими для:
Пренатальне FISH дослідження проводиться для виявлення найбільш розповсюджених анеуплоїдій при пренатальній діагностиці та в абортивному матеріалі. Лабораторія проводить FISH-аналіз 8-ми хромосом – X, Y, 13, 15, 16, 18, 21, 22.
Постнатальне FISH дослідження використовується
Наявні зонди:
Для дослідження використовується біоматеріал:
Система сканування препаратів для проведення каріотипування: Мікроскоп дослідницького класу AxioImager Z2, Carl Zeiss (Німеччина) та сканер на 8 стекол METAFER з відповідним програмним забезпеченням, MetaSystems (Німеччина). |
Лабораторія оснащена автоматизованим обладнанням пошуку метафазних пластин (хромосом) для аналізу каріотипу.
Пошук та фотографування хромосом зі скельця відбуваються автоматично.
Обробка та аналіз зображення - в програмі для каріотипування IKAROS.
Переваги системи сканування:
Мікроскопи AxioImager A2, Carl Zeiss (Німеччина) для проведення молекулярно-цитогенетичного аналізу (FISH) Обробка та аналіз зображення проводиться в програмі для FISH-досліджень ISIS Системний адміністратор - MetaSystems (Німеччина) Комплект обладнання дозволяє отримати результат з 100% чутливістю і специфічністю. |
Інвертований мікроскоп Zeiss Primovert необхідний для контролю росту клітин у поживному середовищі.
Стереомікроскоп Zeiss Stemi 305 використовується для контролю пошуку ворсин хоріону у біологічному зразку завдяки якісній оптиці та подвійній підсвітці.
Бокс біологічної безпеки ESCO Airstream Class II з ULPA-фільтрами високого класу очищення повітря використовується для внесення в стерильних умовах біологічного матеріалу у поживне середовище.
СО2-інкубатор ESCO CellCulture з ULPA-фільтрами та окремим доступом до кожної полки з біоматеріалом створює оптимальні умови для підтримки і росту клітин, що є необхідною умовою для успішного каріотипування.
Всі лабораторні процеси, починаючи із забору біоматеріалу і закінчуючи формуванням бланку результату, відслідковуються завдяки лабораторно-інформаційній системі (ЛІС) та штрих-кодуванню.
Результати досліджень оформляються у вигляді бланків, розроблених фахівцями ДІЛА з урахуванням потреб лікаря й пацієнта, які містять всю необхідну доказову інформацію у зручній наочній формі:
Спеціалісти лабораторії мають кваліфікаційні категорії та приймають участь у програмах перевірки професійного рівня (міжлабораторне порівняння результатів – МПР), які проводить Український Референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України.
Керівники медичної лабораторії ДІЛА
Шановні партнери, для нас принципово важливо забезпечувати нашим Партнерам можливість використовувати у своїй практиці унікальний лабораторний продукт високої якості. Тому ми відкриті для співпраці і готові брати участь у розвитку та зміцненні позицій Вашого бізнесу на ринку України.
Бабич Олексій Володимирович
Генеральний директор
Старухіна Леся Миколаївна
Виконавчий директор
Сідорова Ірина В'ячеславівна
Медичний директор