Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 ПЛР онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Ентеровіруси, РНК методом REAL TIME ПЛР (будь-який БМ)

Повернутися

Загальна характеристика

Рід Enterovirus об'єднує близько 70 різних вірусів (Echovirus, Сoxsackievirus, Poliovirus), що характеризуються наявністю РНК, нуклеокапсида і відсутністю оболонки. У більшості випадків Enterovirus-асоційовані захворювання протікають безсимптомно або у доброякісній формі, але іноді інфекція характеризується гострим і прогресуючим перебігом. Особливу небезпеку представляє асептичний менінгіт/менінгоенцефаліт (Echovirus), міоперікардит і міокардит новонароджених (Сoxsackievirus).
Клінічні ознаки Enterovirus-асоційованої інфекції можуть виникати через тривалий час після зараження. Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – це вид молекулярної діагностики, що дозволяє виявити в біоматериалі (наприклад, в крові) фрагменти генетичного матеріалу (РНК) збудника інфекції. ПЛР характеризується високою точністю і дозволяє отримати результат в більш короткі терміни в порівнянні з більшістю інших методів, що особливо важливо при спостереженні пацієнта з важкими, фульмінантними формами Enterovirus-інфекції. В реакції ПЛР виявляється загальний для всіх вірусів цього роду фрагмент генетичного матеріалу. В результаті дослідження характеризується максимально високою чутливістю, так як дозволяє виявляти будь-якого представника цього роду, але не призначене для диференційної діагностики Echovirus - і Сoxsackievirus-асоційованих уражень нервової системи. На 2-3-й день після зараження вірус визначається в крові (мала віремія), на 3-6-й день після зараження вірус також потрапляє в кров після накопичення та розмноження вірусу (велика віремія) - збігається з появою клінічних симптомів. З БМ з носоглотки вірус можна виділити через 2-3 тижні, з кишечника через 7-8 тижнів, особливо при наявності діареї. 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
інший тип матеріалу
спинномозкова рідина (ліквор )
сеча
слина
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

сеча

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 2 доби Припинити прийом препаратів місцевого значення (свічки, спринцювання і ін.). Припинити прийом антибактеріальних препаратів. Припинити прийом цитостатичних препаратів.

інший тип матеріалу

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 24 години Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу.

венозна кров

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

слина

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 30 хвилин Виключити чистку зубів щіткою або ниткою. Видалити помаду, бальзам для губ. Не вживати їжу та напої. Виключити обстеження при загостренні захворювань порожнини рота.

кал

Примітки: Кал збирається після мимовільної дефекації в стерильний контейнер в кількості не менше 5 г (пів чайної ложки). Не береться матеріал для дослідження, зібраний після клізми, прийому медикаментів, які впливають на перистальтику, прийому касторового або вазелінового масла. У новонароджених проби фекалій збирають із підгузника (памперса). При використанні судна (горщика) його необхідно безпосередньо перед збиранням ретельно помити губкою з милом, сполоснути кілька разів водопровідною водою, обробити окропом і остудити.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Ентеровіруси, РНК методом REAL TIME ПЛР (будь-який БМ)
Ціна (грн.) 815
Термін 72 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому