Діагностичний напрямок
Запальні захворювання органів малого тазу
Загальна характеристика
Підготовка до вагітності - сукупність заходів, спрямованих на виявлення та модифікацію медичних, поведінкових та соціальних ризиків для жіночого здоров'я та вагітності шляхом профілактики та/або обмеження/усунення цих факторів.
Важливими складовими підготовки до вагітності є:
- компенсація хронічних захворювань,
- нормалізація ваги,
- позбавлення від шкідливих звичок,
- проведення необхідної вакцинації.
В той же час існує багато станів, які не проявляються симптомами і можуть бути виявлені лише за допомогою обстеження. До таких станів, що можуть негативно вплинути на перебіг вагітності та здоров'я дитини і можуть бути виявлені і скориговані на етапі планування вагітності належать:
- ендокринні захворювання;
- анемія;
- інфекції, що передаються статевим шляхом та вагінальні дисбіози;
Показання для призначення
Програма рекомендована в будь-який час перед запланованою вагітністю.
Маркер
Маркер значимих для вагітності патологій
Клінічна значущість
Результати досліджень дозволять:
-Оцінити загальний стан здоровья жінки, виявити ймовірні проблеми в роботі нирок і печінки.
-Оцінити стан щитоподібної залози.
-Виключити ризик розвитку цукрового діабету, що може стати ускладненням в період вагітності.
-Діагностувати інфекції, що передаються статевим шляхом, вірусні гепатити В і С.
-Виявити наявність антитіл до збудників TORCH-інфекцій (краснухи, токсоплазми та ін.), що несуть небезпеку для майбутньої дитини і можуть стати серйозною причиною передчасного переривання вагітності або ж розвитку патологій у плоду. Відсутність антитіл означає належність до групи ризику, що передбачає ряд профілактичних заходів. При виявленні інфекцій лікар може призначити відповідне лікування та при необхідності дати рекомендації щодо можливого перенесення терміну зачаття.
-Оцінити стан шийки матки.
- Тиреотропний гормон (ТТГ). Високочутлива, біотин-незалежна методика
- Антитіла до тиреопероксидази (АТПО)
- Гепатит В, HBsAg - кількісний
- Гепатит C, Anti-HCV антитіла, скринінг (з імуноблотом для сумнівних/позитивних)
- Глюкоза у венозній крові натще
- Краснуха, Rubella virus, антитіла IgG
- Сифіліс, Treponema pallidum, антитіла загальні - скринінг (з імуноблотом для сумнівних/позитивних)
- Токсоплазмоз, Toxoplasma gondii, антитіла IgG
- Цитомегаловірус, Cytomegalovirus, антитіла IgG
- Цитомегаловірус, Cytomegalovirus, антитіла IgM
- Скринінг 7 ІПСШ - напівкількісн.
- Пап-тест методом рідинної цитології (технологія SurePath BD)
- Мікроскопія вагінальних виділень за критеріями Хей-Айсон
- Загальний розгорнутий аналіз крові (31 показник: автоматичний геманалізатор)
- Загальний аналіз сечі
- Парвовірус B19, Human parvovirus, антитіла IgG
До складу комплексу входять:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
урогенітальний зішкріб (жіночий)
урогенітальний мазок (жіночий)
сеча (вакует)
Інструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdf
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 48 год.
Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-F. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з фторидом натрію, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: при доставці до лабораторії довше, ніж 20 годин, відібрати плазму у 2 епендорфи.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: цільна ВК/ ЗАК без ФОРМУЛИ. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3.5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
урогенітальний зішкріб (жіночий)
Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
Біоматеріал для дослідження: Зішкребок каналу ШМ (SurePath). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер з консервантом SurePath. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 7 дн.
урогенітальний мазок (жіночий)
Біоматеріал для дослідження: Мазок із вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Предметне скло з полем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 48 год.
сеча (вакует)
Біоматеріал для дослідження: Сеча (ЗАС). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Vacuette з консервантом, 8,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
Інтерференція:
Див. посилання по кожному показнику.
Див. посилання по кожному показнику.
Інтерпретація:
Див. посилання по кожному показнику.
Див. посилання по кожному показнику.