гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Гепатит С, Anti-HCV антитіла, скринінг (з імуноблотом для сумнівних/позитивних)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Виявлення загальних антитіл (Ig G) до антигенів вірусу гепатиту С використовується в скринінговому обстеженні пацієнтів на наявність інфікування вірусом гепатиту С . Вказане дослідження виявляє  рекомбінантні антигени (c200 та NS5) та 1 синтетичний ВГС- кодований коровий (с22) пептид. У значної кількості осіб, інфікованих ВГС, розвивається імунологічна відповідь на NS5. Пептид c22 є амінокислотною послідовністю, отриманою з центральної ділянки геному. Цей пептид містить основний коровий епітоп ВГС. Відповідь на коровий білок часто є раннім показником інфікування ВГС. Anti - HCV - антитіла можуть зберігатися в крові реконвалесцентів упродовж 8-10 років з поступовим зниженням їх концентрації. Можуть, також циркулювати в крові дітей, народжених від гепатит-С-інфікованих матерів, а також після переливання крові, яка містить ці антитіла. Їх виявлення свідчить про можливу інфікованість вірусом або перенесену інфекцію. 

Показання для призначення

 1. Підвищення рівня АлАТ і АсАТ.
 2. Підготовка до оперативного втручання.
 3. Парентеральні маніпуляції.
 4. Підготовка до вагітності.
 5. Незахищені статеві контакти, часта зміна статевих партнерів.
 6. Особам, які споживали/споживають наркотики ін’єкційним та/або інтраназальним шляхом;
 7. Особам, які коли-небудь проходили процедуру гемодіалізу або на момент звернення безпосередньо перебувають на гемодіалізі;
 8. Особам, які отримували донорську кров та/або її компоненти;
 9. Особам, які мають клінічні ознаки ВГС (цироз печінки, гепатоцелюлярна карцинома, підвищені показники функцій печінки нез’ясованої етіології, відхилення в органах шлунково-кишкового тракту, виявлені за результатами ультразвукового дослідження, або захворювання, що часто супроводжують ВГС як позапечінкові прояви);
 10. Людям, які живуть з ВІЛ;
 11. Особам, які мають татуювання, пірсинг;
 12. Особам, які отримували медичну чи стоматологічну допомогу в умовах, за яких немає певності в дотриманні заходів з інфекційного контролю

Маркер

Серологічний маркер імунної пам'яті гепатиту С.

Клінічна значущість

Діагностика:
1.Наявності або відсутності
інфікування ВГС в сьогоденні або в минулому

Склад показників:

Гепатит С, Anti-HCV антитіла до вірусу - скринінг (з імуноблотом для сумнівних/позитивних)

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 0.02 - 11
Одиниця виміру: Індекс

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0.8
<0.8    негативний
0.8 - 1.0 сумнівний
>1.0    позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

капілярна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

капілярна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка КК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Мікровет (сироватка), 1000 мкл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлено.
 • Не виявлено.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат: гепатит С, реконвалесценция після гепатиту С, переливання крові, що містить анти- HCV- антитіла, циркуляція анти- HCV- антитіл у дітей, народжених від HCV- інфікованих матерів.
 • Негативний результат: відсутність інфікування ВГС, перші 4-6 тижнів інкубаційного періоду гепатиту С, серонегативний варіант гепатиту С, проведення імунносупресивної терапії (наприклад, після трансплантації).
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому