0 800 217 887
0 800 752 180 всеукраїнські номери
(044) 364 49 91 для міста Київ
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Здавання сечі

Для збору сечі необхідно придбати в будь-якому з відділень МЛ ДІЛА контейнер зі спеціальним транспортним середовищем, який забезпечує стабільність біоматеріалу під час доставки в лабораторію і гарантує якість результатів досліджень.

У відділеннях МЛ ДІЛА збір біоматеріалу не проводиться. Збір сечі у контейнер здійснюється виключно в домашніх умовах/вдома. 

Перед збором біоматеріалу необхідно виконати туалет зовнішніх статевих органів. Зібрати сечу в чисту суху ємність:

• для загального аналізу сечі − всю ранкову порцію;

• для аналізу сечі за Нечипоренком та бактеріального посіву сечі − середню порцію першої ранкової сечі.

З ємності набрати сечу в контейнер згідно з інструкцією і доставити його у відділення МЛ ДІЛА протягом годин прийому  (при використанні спеціальних наборів). Якщо збір сечі проводиться в ємність без консерванту, то доставити її потрібно протягом 2-х годин.

Важливо:

  • Біоматеріал для дослідження екскреції йоду із сечею (сеча повинна бути свіжовиділена, не обов’язково перша) приймається виключно у відділенні №1 МЛ ДІЛА за адресою: вул. Підвисоцького, 6а протягом робочого дня з понеділка до суботи.
  • Біоматеріал для бактеріального посіву сечі доставляється у відділення МЛ ДІЛА (протягом 2 годин − у стерильній ємності при температурі +2 - +8 °С, у вакуеті з борною кислотою – протягом 24 годин при температурі +20 - +25°С). Чітко дотримуватися інструкції, отриманої у відділенні МЛ ДІЛА. Сечу здавати до початку або не раніше, ніж через 14 днів після закінчення курсу антибактеріальної, антимікотичної терапії, якщо інше не визначено лікарем, протягом 24 годин перед здачею не застосовувати препаратів місцевого призначення.

Під час збирання добової кількості сечі перше ранкове сечовипускання здійснюється в унітаз, потім протягом доби (наприклад, з 9:00 ранку до 9:00 ранку наступного дня) збирається вся добова кількість сечі в одну чисту ємність. Якщо для збору необхідно використання консерванту (метанефріни, адреналін, норадреналін, кальцій, кортизол) консервант додається в контейнер перед початком збору. Консервант і докладну інструкцію необхідно попередньо отримати у відділенні.

У процесі збирання вся сеча повинна зберігатися в прохолодному, захищеному від світла місці (наприклад, у холодильнику при температурі 4−8 °С). Після закінчення доби вся зібрана сеча ретельно перемішується, і від неї відливається 30-40 мл в ємність, в якій був консервант.  Обов'язково слід зазначити загальний об'єм сечі за добу і біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин(При деяких дослідженнях 1-1,5 год см нижче).

Примітка: збір біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА не проводиться.

Важливо: перед початком збору добової сечі для досліджень на вміст кальцію, адреналіну, норадреналіну, кортизолу і метанефрину в посуд додається консервант. Відповідний консервант необхідно заздалегідь придбати в одному з відділень МЛ ДІЛА. Біоматеріал для досліджень на вміст адреналіну, норадреналіну доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 1-1,5 годин, для досліджень на добову протеїнурію, мікроальбумінурію, на вміст кортизолу, метанефринів, глюкози, сечової кислоти, фосфору - протягом 2-х годин, на вміст креатиніну, кальцію - протягом робочого дня МЛ ДІЛА.      

Чітко дотримуйтесь інструкції, отриманої у відділенні МЛ ДІЛА.

 

Пам'ятайте! Прийом будь-яких медикаментів, паління, вживання алкоголю, кави може вплинути на результати лабораторних досліджень.

0
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок