Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Креатинін у сечі

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Креатинін є кінцевим продуктом розпаду креатину, який грає важливу роль в енергетичному обміні м'язової та інших тканин. Його утворення безпосередньо залежить від стану м'язової маси. Креатинін виводиться нирками (виділяється тільки клубочками, і на відміну від сечовини не реабсорбується в ниркових канальцях), тому зниження екскреції креатиніну з сечею і підвищення креатиніну в крові спостерігається у хворих з ураженнями нирок. Добова екскреція креатиніну з сечею залежить від статі, віку, загальної м'язової маси. У поєднанні з креатиніном сироватки крові використовується для розрахунку кліренсу креатиніну, оцінки функції нирок.

Показання для призначення

1. Гострі та хронічні порушення функції нирок. 2. Діабет. 3. Захворювання ендокринних залоз (щитоподібної залози, гіпофізу, надниркових залоз). 4. Вагітність. 5. Зменшення маси м'язів.

Маркер

Маркер оцінки функції нирок (клубочкової фільтації)

Клінічна значущість

Оцінка функції нирок (гострі та хронічні порушення функції нирок), діабет, захворювання щитоподібної залози, гіпофізу, надниркових залоз, вагітність, зменшення маси м'язів.

Склад показників:

Креатинін в сечі

Метод: Ензиматичний
Одиниця виміру: Мікромоль на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
3450 - 22900

                                                                    
0 - 130Р
2470 - 19200

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

сеча добова

Примітки:Перше ранкове сечовипускання зробити в унітаз. Всю подальшу добову сечу, включаючи ранкову порцію наступного дня, зібрати в ємкість (важливо - об`єм ємкості повинен бути достатнім для очікуваної кількості сечі за добу). Протягом усього періоду збору біологічний матеріал тримати в прохолодному, захищеному від світла місці. Після закінчення збору, визначити добовий об`єм зібраної сечі, перемішати, відлити 30-40 мл в стандартний контейнер для сечі та доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

сеча ранкова

Примітки:Ранкова порція сечі збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча випадкова

Біоматеріал для дослідження: Сеча випадкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 хв.

сеча добова

Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.

сеча ранкова

Біоматеріал для дослідження: Сеча ранкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Прийом нефротоксичних препаратів, аскорбінової кислоти, ацетону, лідокаїну, глюкози, фруктози, ібупрофену

Інтерпретація:

  • Часто називається "гіперфільтрація", виявляється при наступних станах: фізичне навантаження, акромегалія, гігантизм, цукровий діабет (до клінічних проявів діабетичної нефропатії), інфекції, гіпотиреоз, м'ясна їжа, збільшений серцевий викид, вагітність, опіки, отруєння окисом вуглецю, підвищений метаболізм, анемії.
  • Вказує на зниження швидкості клубочкової фільтрації, виявляється при таких станах: гіпертиреоз, анемії, параліч, м'язова дистрофія, захворювання зі зменшенням м'язової маси (наприклад, нейрогенна атрофія, поліміозит і т.п.), запальні та метаболічні захворювання.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому