Ми працюємо попри відключення електроенергії

×
гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 21:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 21:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 21:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Кальцій у сечі

Повернутися

Загальна характеристика

Кальцій - найважливіший макроелемент, іони кальцію впливають на скорочення серцевого і скелетних м'язів, відіграють важливу роль у функціонуванні нервової системи, згортання крові і мінералізації кісток. При метаболічній рівновазі добове виведення кальцію з сечею відповідає всмоктуванню кальцію в кишечнику. Виведення кальцію з сечею залежить від кількості профільтроваого кальцію в клубочках і канальцевої реабсорбції. Фільтруються в клубочках іонізований кальцій і кальцій в комплексі з низькомолекулярними аніонами (приблизно 60% загальної кількості в сироватці крові). Нирки реабсорбують 87-98% профільтрованого кальцію. Реабсорбція кальцію відбувається пасивно у всьому нефроні. Проксимальні звивисті канальці реабсорбують 60%, петля Генле - 30%, дистальна частина нефрону - 10% кальцію. Реабсорбцію кальцію в дистальних канальцях нирок стимулює паратгормон. Виділення цього катіону з сечею тісно пов'язане з метаболізмом кісткової тканини, надходженням кальцію з їжею і функцією нирок. Для повного уявлення про метаболізм кальцію в організмі хворого необхідно його дослідження в сечі. Див. також - "кальцій загальний".

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
сеча
сеча добова

Правила підготовки пацієнта

сеча добова

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): Погодити з лікарем прийом діуретиків. Примітки: у вкладенні. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Кальцій в добовій сечі.pdf Кальцій в добовій сечіv3.pdf

сеча

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): Погодити з лікарем прийом діуретиків. Примітки: Будь-яка порція сечі, незалежно від часу доби, збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 15%
Кальцій у сечі
Ціна (грн.) 110
Термін 14 год.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому