Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Онкомаркер карциноїдних пухлин 5-гідроксиіндолоцтова кислота

Повернутися

Загальна характеристика

5-гідроксиіндолоцтова кислота є метаболітом серотоніну у сечі. Серотонін є проміжним продуктом метаболізму триптофану. В нормі синтезується і зберігається в ентерохромафінних клітинах кишечника (більше 80% загального вмісту серотоніну в організмі), не синтезується, лише зберігається/концентрується у тромбоцитах циркулюючій крові, локалізується (значно менші кількості) в серотонінергічних нейронах головного мозку, приблизно 2% триптофану, який вживається з харчовими продуктами перетворюється на серотонін. 
Серотонін приймає участь у скороченні гладенької мускулатури, регуляції артеріального тиску, серотонін, який вивільняється тромбоцитами, відіграє важливу роль у агрегації тромбоцитів,  загальновизначений як нейротрансмітер в центральній нервовій системі.
Надлишок серотоніну (та його метаболіту в сечі - 5-гідроксиіндолоцтової кислоти), виявляється в разі синтезу його карциноїдом. 
Карциноїд — це нейроендокринна пухлина (походить з клітин нейроендокринної системи), може злоякісно трансформуватись та метастазувати. Карциноїд може уражати будь-які органи, де є нейроендокринні клітини, проте переважно діагностується у кишечнику (частіше – тонка кишка, апендикс), рідше у легенях, шлунку, підшлунковій залозі, загальній жовчній протоці, яєчниках.
Карциноїдний синдром- захворювання з симптоматикою, зумовленою надлишковою секрецією карциноїдом серотоніну (та інших біологічно активних речовин – брадикінін, простагландини). 
Портрет пацієнта з карциноїдним синдромом: приливи (90%) - почервоніння шкіри обличчя і шиї, часте серцебиття, підвищення артеріального тиску, біль в області серця, часто з бронхоспазмом, діарея (70%) та переймоподібні болі в животі (40%) (нудота, блювання), ендокардіальний фіброз з відкладанням карциноїдних бляшок на серцевих клапанах (40-45%). При прогресуванні захворювання-схуднення, при подальшому ураженні серця - розвиток його вади, частіше правих відділів (стенози), серцевої недостатності. Рідше зустрічаються телеангіектазії (25%), пелагра (5%). Лікарю: при наявності злоякісного захворювання, вкажіть діагноз в направленні. За 48 годин до, а також під час збору зразків слід відмінити, якщо це клінічно можливо, препарати та певні продукти (зазначені в розділах "Інтерференція", "Інтерпретація", Правила підготовки")

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Сеча добова

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем щодо можливості відміни за 48 годин препаратів, які приймає пацієнт (особливо - селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну  (СІОЗС). За 48 годин та під час дослідження виключити продукти, які підвищують вміст серотоніну: ананас, баклажан, авокадо, банани, смородина, ківі, диня, сливи, персики, шоколад, агрус, помідори, волоський горіх, молюски, а також ванілін, кофеїн. Біоматеріал приймається згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА.
Збір біологічного матеріалу. Перше ранкове сечовипускання зробити в унітаз. Всю подальшу добову сечу, включаючи ранкову порцію наступного дня, зібрати в ємність (важливо - об`єм ємності повинен бути достатнім для очікуваної кількості сечі за добу). Протягом усього періоду збору біологічний матеріал тримати в прохолодному, захищеному від світла місці. Після закінчення збору, визначити добовий об`єм зібраної сечі, перемішати, відлити 30-40 мл в стандартний контейнер для сечі та доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції. 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Онкомаркер карциноїдних пухлин 5-гідроксиіндолоцтова кислота
Ціна (грн.) 1950
Термін 11 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому