Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 ПЛР онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Доступні 2 версії особистого кабінету:
НОВА ВЕРСІЯ
(у режимі бета-тестування*)

* В новій версії кабінету вже доступне створення онлайн замовлень та онлайн оплата. Нова версія працює в режимі бета-тестування у всіх відділеннях Києва та регіонах. Більше інформації тут. Беріть участь у тестуванні та надсилайте нам свій фідбек на адресу feedback@dila.com.ua.

Адреналін (у добовій сечі)

Повернутися

Загальна характеристика

При нормальній функції нирок дослідження екскреції катехоламінів з сечею є адекватним методом оцінки стану симпато-адреналової системи. При стресі або незначній гіпоглікемії відзначається збільшення адреналіну в плазмі удесятеро. Однак, у крові відмічається швидка елімінація катехоламінів з кровотоку, тому краще визначати їх у сечі. При феохромоцитомі вміст катехоламінів у сечі збільшується у десятки разів. Роздільне визначення адреналіну та норадреналіну у сечі дозволяє отримати орієнтовні дані про можливу локалізацію пухлини. Якщо пухлина походить з мозкової речовини наднирників, то більш, ніж 20 % виділених з сечею катехоламінів буде складати адреналін. При переважній екскреції норадреналіну, можлива позанаднирникова локалізація пухлини, найчастіше мова йде про нейробластому. Оскільки нейробластома гетерогенна і містить як високо, так й низькодиференційовані клітини, визначення ступеня «зрілості» пухлини за результатами співвідношення катехоламінів та їх метаболітів у сечі має значне клінічне значення. Так, при відносно великій кількості «зрілих» клітин, рівень норадреналіну та його метаболітів — норметанефринів у сечі підвищується, а при низькому ступені диференціювання клітин знижується порівняно до вмісту адреналіну та метанефринів. Визначення катехоламінів у сечі є більш специфічним, але менш чутливим, ніж визначення метанефринів при феохромоцитомі.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
сеча добова

Правила підготовки пацієнта

сеча добова

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 3 доби Не вживати продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, кола, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 24 години виключити фізичні навантаження та стреси. Погодити з лікарем відміну тетрациклінових антибіотиків, резерпіну, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО, симпатоміметиків. Примітки: у вкладенні. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Катехоламіни_Метанефрини в добовій сечі.pdf

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Адреналін (у добовій сечі)
Ціна (грн.) 580
Термін 7 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому