16 жовтня в Україні відзначають День алерголога та імунолога. Медична лабораторія ДІЛА стоїть поруч із лікарями і синхронно взаємодіє задля успішного та ефективного подолання викликів сьогодення вже понад 22 роки. Саме тому у фокусі уваги ДІЛА були й залишаються пошук найкращих лабораторних рішень та алгоритмів для вирішення щоденних клінічних завдань, якісна лабораторна діагностика, аналіз найкращих світових практик та впровадження ефективних механізмів в Україні.
Лабораторна діагностика в ДІЛА сьогодні це:
Формуючи алергологічний портфель, ми аналізували найважливіші потреби кожного з вас, досліджували найефективніші світові практики та перевірений досвід, залучали високопрофесійних експертів та акцентували увагу на високій якості і точності результатів. Ми відповідально стверджуємо, що алергологічний портфель у ДІЛА відповідає усім потребам практикуючого лікаря алерголога та імунолога, адже:
Ми постійно аналізуємо основні причини появи симптомів, схожих на алергію (нежить, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, екзема) і, розуміючи, що в залежності від нозології, від 30 до 60% пацієнтів мають неімунну (не IgE-залежну) природу симптомів - анонсуємо вихід нового пакетного дослідження – пакет «Псевдоалергія». За його допомогою Ви зможете виявити основні причини появи симптомів у випадку, коли алергія негайного типу виключена.
Ми також нагадуємо Вам про низку інноваційних рішень, впроваджених в ДІЛА, котрі допоможуть Вам вирішити складні клінічні завдання, а саме:
Молекулярний пакет «Поліноз» для виявлення сенсибілізації до головних (мажорних) та перехресних (мінорних) алергокомпонентів весняних дерев, лугових та злакових трав, полину і амброзії.
Оптимальне рішення для пацієнтів, що мають симптоми протягом усього сезону цвітіння, пацієнтів з позитивними специфічними антитілами ( шкірними прик-тестами) до екстрактів кількох видів рослин для правильного вибору АСІТ та прогнозування можливої перехресної харчової алергії.
Пакет «Екзема» для виявлення гіперчутливості до основних харчових продуктів (молоко, яєчний білок, пшениця, риба (тріска), морепродукти (креветка), арахіс, соя) та інгаляційних алергенів (кліщі побутового пилу, епітелій (шерсть) кішки, собаки), які є найчастішими причинами розвитку алергічної екземи.
Комплексне рішення для пацієнтів зі шкірними проявами алергії, а також з підозрою на цілорічний алергічний риніт\бронхіальну астму – для виявлення причини появи алергічних симптомів та підбору тактики лікування, специфічної дієти.
Алергічний риніт та алергічна бронхіальна астма є найпоширенішими неінфекційними захворюваннями в дитячому віці, які призводять до інвалідності і погіршення якості життя.
Основними причинами розвитку цих захворювань вважають наявність гіперергічної імунної відповіді до інгаляційних алергенів. Але більшість дітей мають полівалентну сенсибілізацію, яка пов’язана не тільки з інгаляційними, але й харчовими алергенами.
Пакет «Астма/риніт діти» - дослідження, до складу якого входять харчові та інгаляційні алергени, які найчастіше викликають розвиток алергічних симптомів у дитячому віці. Інгаляційні алергени пакету представлені алергенами пилку (берези, тимофіївки, полину та амброзії), побутовими алергенами (кліщів домашнього пилу підроду Pteronissinus) та алергенами домашніх тварин (кота і собаки). Саме вони є тригерами розвитку респіраторних симптомів алергії у дітей.
Провідне значення у розвитку захворювання мають алергени яйця та коров’ячого молока, які можуть бути причиною наявності респіраторних симптомів. Ці харчові алергени доповнюють склад пакету «Астма-риніт діти», що значно підвищує його діагностичну цінність.
Пакет «Астма/риніт діти» є оптимальним у визначенні алергічного генезу симптомів риніту та кашлю у дітей раннього віку.
Новий пакет «Гастроінтестинальна алергія у дітей» включає комплекс досліджень:
Така комбінація досліджень дозволяє удосконалити діагностику харчової алергії у дітей.
Гастроінтестинальна алергія – варіант харчової алергії, що важко діагностується у зв’язку з особливостями клінічної симптоматики, яка має схожі прояви у порівнянні з деякими іншими нозологіями Запропоноване дослідження має широкий спектр застосування, особливо враховуючи, що показники, які входять до складу пакету можуть бути оцінені як у комплексі, так і окремо. Так, визначення специфічних імуноглобулінів Е до яєчного білка та коров’ячого молока дає змогу підтвердити наявність реакцій негайного типу з високим ступенем ризику розвитку тяжких алергічних реакцій, включаючи анафілаксію. Враховуючи, що у патогенезі розвитку харчової алергії бувають задіяні усі типи імунних реакцій, у тому числі із формуванням еозинофільної відповіді – показники загального аналізу крові, особливо абсолютного рівня еозинофілів, дають змогу підтвердити еозинофільний тип запального процесу, який відрізняє алергічний тип запалення від інших. Визначення показників наявності запального процесу в кишечнику (кальпротектин фекальний та прихована кров в калі) дасть змогу відокремити інші патологічні стани з боку ШКТ.
Оцінивши рутинні клінічні завдання лікарів імунологів та дитячих імунологів було ініційовано впровадження нового дослідження – «Ізогемаглютинін альфа і бета (природні антитіла за системою АВО)» , для вирішення клінічного завдання «Оцінка антитілоопосередкованого імунітету». Це дослідження дозволяє оцінити здатність продукції антитіл до полісахаридних антигенів і опосередковано діагностувати дефіцит специфічних антитіл.
Для зручності вибору лікарем та пацієнтом, а також з метою диференційованого підходу було впроваджено дослідження діагностики спадкового ангіоневротичного набряку у трьох варіантах тестів: Інгібітор С1-естерази концентрація, Інгібітор С1-естерази концентрація та активність (комплекс), "Комплексна діагностика САН (фактор комплементу С4, інгібітор C1-естерази конц. та акт.)" . Всі ці дослідження використовуються для діагностики або виключення спадкового ангіоневротичного набряку, зумовленого дефіцитом інгібітора С1-естерази в межах вирішення завдання "Оцінка системи комплементу".
Висока якість надання послуг – наша візитівка. Разом з цим ми постійно працюємо над покращенням якості і готові до відкритого діалогу та удосконалення пропозицій, тому нагадуємо про сервіс ДІЛА – гаряча лінія для лікарів, за тел. 0-800-219-696.