Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 ПЛР онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Комплексна діагностика САН (фактор комплементу С4, інгібітор C1-естерази конц. та акт.)

Повернутися

Загальна характеристика

С1-інгібітор є ключовим регулятором системи комплементу, системи зсідання крові і калікреїн-кінінової системи. При його відсутності або недостатності активація С1-естерази приводить до безконтрольної активації класичного шляху з надмірним розщепленням С4 і С2 компонентів комплементу і утворенням вазоактивного пептиду С2b в результаті розщеплення С2. Ефект дії вазоактивного пептиду на посткапілярні венули проявляється розвитком обмеженого набряку. В результаті дефіциту або дизфункції інгібітора С1-естерази також підвищуються рівні брадикініну, оскільки цей білок інгібує активований калікреїн (необхідний для утворення брадикініну) за кініновим шляхом.
Визначення концентрації і активності інгібітора С1-естерази разом із визначенням концентрації С4 компонента комплементу використовується для діагностики вродженого (спадковий ангіневротичний набряк, САН) і набутого дефіциту С1-інгібітора естерази (при аутоімунних, онкологічних захворюваннях) або проведенні диференційної діагностики з ними.
САН - рідкісне генетично детерміноване захворювання, в основі якого лежить дефіцит інгібітора С1-естеразі, яке клінічно проявляється рецидивуючими епізодами незапального підшкірного або підслизового набряку без наявності уртикарних висипань і зуду.
Виділяють 3 різновиди захворювання:
САН І типу - кількісний дефект С1-інгібітора - 85% всіх випадків (зниження концентрації).
САН II типу - якісний дефект С1-інгібітора (зниження активності) при нормальній концентрації - 15% всіх випадків.
САН з нормальним С1-інгібітором (збірна група) - менше 1% випадків (показники концентрації і активності будуть нормальними).
Запропонований комплекс (рівень C4 в крові, концентрація і активність C1-INH в крові) дозволяє діагностувати захворювання, використовуючи всі три показники у відповідності з міжнародними рекомендаціями (WAO/EAACI, 2017; The International/Canadian Hereditary Angioedema Guideline, 2019; US HAEA Medical Advisory Board 2020 Guidelines for the Management of Hereditary Angioedema).

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Комплексна діагностика САН (фактор комплементу С4, інгібітор C1-естерази конц. та акт.)
Ціна (грн.) 1550
Термін 11 (15) дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому