гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №62 "Профогляд для жінок"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Онкоскринінги

Загальна характеристика

Рак шийки матки (РШМ) є однією з найбільш поширених онкопатологій в усьому світі, яка посідає четверте місце. В Україні кількість зареєстрованих смертей від РШМ становить близько 50% загальної кількості діагностованих випадків. Це пов'язано з низькою культурою турботи про своє здоров'я в українських жінок та діагностикою захворювання на пізніх стадіях, коли лікування неефективне.

Ризик розвитку РШМ існує у всіх жінок незалежно від віку, особливо у віці старше 30 років та ВПЛ (вірус папіломи людини) інфікованих. Важливо пам'ятати, що розвитку РШМ передує низка патологічних станів (від запальних змін до дисплазії), які підлягають лікуванню.

Показання для призначення

  1. молодим жінкам через  рік від початку статевого життя та до 30 років; 1 раз на рік з метою профілактики, для своєчасного виявлення змін у шийці матки на початкових стадіях та запобіганню тяжких наслідків;
  2. перед гінекологічними маніпуляціями та оперативними втручаннями навіть якщо не має симптомів захворювання.

Маркер

Маркер морфологічних (атипових) змін в епітелії шийки матки різного характеру та ступеню ураження та маркер наявності, локалізації та виразності запального процесу у піхві, цервікальному каналі, уретрі.

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять виявити патологію шийки матки, запідозрити запальні зміни та своєчасно звернутися до лікаря для попередження прогресування захворювання, розвитку передраку та раку шийки матки.


Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) за 48 годин. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 48 годин після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур. При необхідності повторного виконання ПАП-тесту, взяття матеріалу слід здійснювати не раніше, ніж через 3 тижні після попереднього цитологічного дослідження, з метою відновлення епітеліального покрову шийки матки (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. До 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У незайманих (virgo) старше 14 років приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться. Оптимально на 10-20 день менструального циклу (при 28-денному менструальному циклі), не пізніше, ніж за 5 днів до початку менструації.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок каналу ШМ (SurePath). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер з консервантом SurePath. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 7 дн.

Інтерференція:

  • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

  • Отримання позитивного результату одного з показників свідчить про наявність ураження шийки матки
  • Негативний результат всіх показників свідчить про відсутність патології шийки матки по визначеним критеріям
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому