Діагностичний напрямок
Діагностика інгаляційної алергії
Загальна характеристика
Персистуючий риніт – запальне захворювання верхніх дихальних шляхів, яке характеризується симптомами постійних, часто рідких виділень та /або закладеності носа, чхання, що триває протягом більше години 2 або більше днів. Міжнародні рекомендації з діагностики та лікування алергічного риніту (ARIA) поділяють риніт на дві великі групи – алергічний та неалергічний, в залежності від наявності сенсибілізації до алергенів. Розвиток алергічного риніту пов'язаний з імунними механізмами, найчастіше IgE-залежними та часто супроводжується такими симптомами, як сльозотеча, свербіж, кон’юнктивіт. Неалергічний персистуючий риніт провокується різними тригерами, включаючи інфекційні, гормональні, професійні та ідиопатичні (попередня назва вазомоторний риніт). У дітей існують особливості перебігу – часто спостерігається поєднання двох різновидів риніту -алергічного та неалергічного та супроводжується поєднанням симптомів. З одного боку, деякі лікарі досить легковажно відносяться до проблеми риніту, тому що вважають, що діагностувати та лікувати його дуже просто. Але сучасні дослідження доводять, що риніт, особливо персистуючий має значний вплив на стан здоров’я та якість життя пацієнтів. Пацієнти з персистуючим алергічним ринітом та сенсибілізацією до побутових алергенів мають високий ризик розвитку бронхіальної астми. Значна поширеність алергічного риніту у світі створює серйозний економічний вплив на систему охорони здоров’я.
Показання для призначення
1. Диференційна діагностика респіраторної алергії та інфекційних респіраторних захворювань.
2. Тривалий або часто рецидивуючий риніт
3. Діагностика та диференціальна діагностика різних форм риніту, рино-синуситу у дітей та дорослих.
4. У комплексній діагностиці синдрому постназального затікання слизу.
Маркер
Маркер наявності патологічного імунного запалення на слизовій оболонці носа та ризику залучення у алергічний процес інших органів та систем.
Клінічна значущість
Своєчасна діагностика риніту, який може бути фактором ризику інших тяжких алергічних захворювань, таких як астма, грибковий риносинусит; причиною рецидивуючих інфекцій верхніх дихальних шляхів, отитів, порушення сну, депресії, дозволить зменшити час обстеження та своєчасно призначити необхідне лікування, забезпечує персоніфікований підхід до діагностики пацієнта
- Загальний розгорнутий аналіз крові (31 показник: автоматичний геманалізатор)
- Назоцитограма
- Скринінг інгаляційної алергії "Phadiatop"
- Специфічні IgE, Alternaria alternata (m6)
- Імуноглобулін E
До складу комплексу входять:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
мазок із носа
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: цільна ВК/ ЗАК без ФОРМУЛИ. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
мазок із носа
Біоматеріал для дослідження: Мазок із носа. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Предметне скло без поля. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 48 год.