гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Імуноглобулін Е

clock icon Термін виконання: 16 год.
300 грн

Діагностичний напрямок

Маркери алергії

Загальна характеристика

Імуноглобулін Е (IgE) відповідальний за розвиток алергії негайного типу. Час напівжиття 3 - 5 днів у сироватці та 14 днів на мембранах огрядних клітин і базофілів. У нормі IgE становить менше 0,001% від усіх імуноглобулінів сироватки крові і синтезується плазматичними клітинами селезінки, мигдаликів, аденоїдів, слизових оболонок дихальних шляхів, шлунка і кишівника. Не зв'язує комплемент і не проходить через плаценту, володіє здатністю до швидкої фіксації на клітинах, тому у вільному вигляді знаходиться в плазмі в незначних кількостях. При повторному контакті з алергеном, взаємодія IgЕ та антигену відбувається на поверхні базофілів і огрядних клітин, що призводить до дегрануляції, вивільнення вазоактивних факторів (гістаміну, серотоніну, гепарину та ін) і розвитку клінічних проявів алергії. Приймає також участь в протигельмінтному імунітет, що зумовлено перехресним зв'язуванням між IgE і антигеном гельмінтів. IgE можна виявити в організмі людини вже на 11-му тижні внутрішньоутробного розвитку і його концентрація в сироватці крові зростає поступово з моменту народження до підліткового віку. У літньому віці рівень IgE може знижуватися.

Показання для призначення

1. Алергічні захворювання: бронхіальна астма, полінози, атопічний дерматит, екзема, харчова і медикаментозна алергія. 2. Гельмінтози. 3. Оцінка ризику розвитку алергічних захворювань у дітей з обтяженою спадковістю щодо розвитку алергопатології.

Маркер

Маркер алергічних реакцій, гельмінтозів.

Клінічна значущість

В якості скринінгу виявлення алергічних захворювань, гельмінтозів.

Склад показників:

Вміст загального імуноглобуліну E

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 1.5 - 3000
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 1Р
< 8

                                  
1Р - 2Р
< 12

                                  
2Р - 4Р
< 24

                                  
4Р - 6Р
< 50

                                  
6Р - 7Р
< 70

                                  
7Р - 14Р
< 120

                                  
14Р - 130Р
1,5 - 158

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Антибіотики групи пеніцилінів
 • Фенитоїн

Інтерпретація:

 • Алергічний бронхопульмональний аспергільоз; Гіпер-IgE-синдром (синдром Джоба); Селективний IgA-дефіцит; Вплив деяких ліків (особливо тих, що містять золото); Паразитарні інвазії (аскаридоз, ехінококоз, анкілостомідоз, амебіаз, синдром міграції личинок гельмінтів);  Алергічні захворювання, зумовлені IgE-антитілами: атопічні (атопічна бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, алергічна гастроентеропатія) і анафілактичні (анафілаксія, кропив'янка, ангіоневротичний набряк); Імунопатологічні захворювання (IgE-мієлома, вузликовий періартеріїт, синдром гіпереозінофіліі, дисплазія і аплазія тимуса (синдром Ді Джорджі), синдром Віскотта-Олдріча, Гіпер-IgE-синдром, синдром Джоба - Баклі, синдром Неймана, реакція «трансплантат проти господаря»).
 • Деякі прогресуючі пухлини, атаксія-телеангіектазії (синдром Луї-Бар), похилий вік, деякі випадки агаммаглобулінемії; спадкова недостатність IgE.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому