гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Скринінг інгаляційної алергії "Phadiatop"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Діагностика інгаляційної алергії

Загальна характеристика

Тест Phadiatop розроблений компанією Phadia для проведення диференційної діагностики між атопічними і неатопічними захворюваннями у пацієнтів з респіраторними симптомами. Фадіатоп являє собою запатентований супер-мікст основних інгаляційних алергенів, що дозволяє з високою ймовірністю спростувати / підтвердити алергічну природу респіраторних симптомів у пацієнтів. Цей тест складається з алергенів пилку дерев і чагарників, бур'янів і злакових трав, кліщів домашнього пилу, епідермісу кішки, собаки, коня. Чутливість тесту складає 93%, а специфічність - 89%. Даний скринінговий тест вважається якісним, тобто у разі позитивного результату виникає необхідність кількісного виміру рівня специфічних IgE в сироватці пацієнта до різних алергенів. Якщо скринінговий тест показав негативний результат, алергічну етіологію захворювання повністю виключати не слід, однак, з великою ймовірністю, слід розглянути інші можливі етіологічні причини. Якість тесту підтверджується сертифікатом програми зовнішньої оцінки якості Quality Club.

Показання для призначення

1. Диференційна діагностика атопічної / неатопічної природи респіраторних сиптоми у пацієнта. 2. Для виявлення ко-сенсибілізації до інгаляційних алергенів в разі доведеної сенсибілізації до харчових аллергенів 3. У дітей до 4 років для підтвердження алергічної природи симптомів тест Phadiatop слід доповнити проведення скринінгового дослідження з основними харчовими алергенами (FX 5).

Маркер

Маркер атопії у пацієнтів з респіраторними симптомами.

Клінічна значущість

1. Встановлення факту алергічної природи респіраторних сиптоми у пацієнта. 2. Виявлення ко-сенсибілізації до інгаляційних алергенів.

Склад показників:

Cкринінг інгаляційної алергії "Phadiatop":пилок бур'янів, злакових трав, кущів, дерев, кліщів домашнього пилу, плісняви, шерсті кішки, собаки й т.і.

Метод: Імунофлюоресцентний аналіз (ImmunoCAP)
Діапазон вимірювань: до 100
Одиниця виміру: PAU/l

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 0,35
Метод ImmunoCAP

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Примітки:Дослідження проводиться у будь-який час протягом доби, незалежно від прийому їжі.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлено
  • Не виявлено

Інтерпретація:

  • Позитивний результат свідчить про наявність клінічно значущого рівня специфічних антитіл IgE до одного або декількох інгаляційних алергенів. Результат диференційований і виражається в умовних одиницях PAU/l/ л (еквівалент Ku / л).
  • При негативному результаті алергічну етіологію захворювання повністю виключати не слід, однак, з великою ймовірністю, слід розглянути інші можливі етіологічні причини.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому