Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Діагностика сепсису (Моноцити активовані (CD45++CD14+HLA-DR+)

Повернутися

Загальна характеристика

Досить часто порушення активності моноцитів спостерігаються при септичному шоці. Дослідження патогенезу септичного шоку все більш і більш зосереджуються на ролі імунної системи, оскільки зміни її функцій є головним фактором ризику для розвитку серйозних інфекцій у пацієнтів, які піддавалися хірургічному втручанню. Так, численні відхилення механізмів імунного захисту виникають у пацієнтів, що знаходяться в критичному стані, в післяопераційний період. До них відносяться зниження експресії моноцитами антигенів головного комплексу гістосумісності класу II (HLA-DR), змінена активація T-клітин, знижений хемотаксис і фагоцитоз нейтрофілів. Дані порушення були описані також і при ранових інфекціях і травмах. HLA-DR належить до молекул головного комплексу тканинної сумісності класу II (MHC клас II), відповідальних за подання антигену T-клітинам. Моноцити у здорових індівідуумів експресують на своїй поверхні молекули HLA-DR у високій щільності і легко визначаються за допомогою методу проточної цитометрії. Однак моноцити зі зменшеною або відсутньою експресією молекул HLA-DR не можуть виконувати свою антиген-представляючу функцію і не мають здатність продукувати запальні медіатори у відповідь на відповідні стимули. У свою чергу зменшення експресії HLA-DR на моноцитах корелює зі збільшенням ризику інфекційних та інших ускладнень для пацієнтів з серйозною травмою або серйозними опіками. Зменшення експресії HLA-DR на моноцитах корелює з клінічними результатами у пацієнтів з сепсисом.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду.  Біоматеріал приймається згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА.

Напередодні дослідження необхідно виключити фізичні навантаження (спортивні тренування) і куріння. Дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню, допускається легкий прийом нежирної їжі хоча б за 2 години до здачі БМ.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Діагностика сепсису (Моноцити активовані (CD45++CD14+HLA-DR+)
Ціна (грн.) 495
Термін 72 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android