гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Діагностика сепсису (Моноцити активовані (CD45++CD14+HLA-DR+)

clock icon Термін виконання: 30 год.
750 грн

Діагностичний напрямок

Оцінка стану імунної системи

Загальна характеристика

Досить часто порушення активності моноцитів спостерігаються при септичному шоці.
Дослідження патогенезу септичного шоку все більш і більш зосереджуються на ролі імунної системи, оскільки зміни її функцій є головним фактором ризику для розвитку серйозних інфекцій у пацієнтів, які піддавалися хірургічному втручанню.
Так, численні відхилення механізмів імунного захисту виникають у пацієнтів, що знаходяться в критичному стані, в післяопераційний період. До них відносяться зниження експресії моноцитами антигенів головного комплексу гістосумісності класу II (HLA-DR), змінена активація T-клітин, знижений хемотаксис і фагоцитоз нейтрофілів. Дані порушення були описані також і при ранових інфекціях і травмах.
HLA-DR належить до молекул головного комплексу тканинної сумісності класу II (MHC клас II), відповідальних за подання антигену T-клітинам. Моноцити у здорових індівідуумів експресують на своїй поверхні молекули HLA-DR у високій щільності і легко визначаються за допомогою методу проточної цитометрії.
Однак моноцити зі зменшеною або відсутньою експресією молекул HLA-DR не можуть виконувати свою антиген-представляючу функцію і не мають здатність продукувати запальні медіатори у відповідь на відповідні стимули.
У свою чергу зменшення експресії HLA-DR на моноцитах корелює зі збільшенням ризику інфекційних та інших ускладнень для пацієнтів з серйозною травмою або серйозними опіками.
Зменшення експресії HLA-DR на моноцитах корелює з клінічними результатами у пацієнтів з сепсисом.

Показання для призначення

Зниження експресії моноцитами HLA-DR антигенів, які грають критичну роль у поданні антигену T-хелперам, є показником розвитку інфекції в післяопераційний період, а діагностика HLA-DR протягом перших 2 днів після операції може служити показником для застосування більш раннього терапевтичного втручання.

Маркер

Маркер септичного процесу в організмі

Клінічна значущість

Зменшення відносної кількості циркулюючих моноцитів, що експресують активаційний маркер HLA-DR, до рівня ?30% таких клітин визначається у 96% хворих з тяжкою гнійно-септичною патологією, а порушення конковалініндуцірованной продукції IL-2 бласттрансформуючимися мононуклеарами периферичної крові - у 86% хворих з сепсисом .
У таких пацієнтів також знижене (у 2,5 рази по відношенню до норми) абсолютна кількість циркулюючих активованих лімфоцитів (визначається за експресією лімфоцитами периферичної крові субодиниці рецептора IL-2 - CD25-маркера).
Оцінка експресії HLA-DR антигенів на моноцитах в клінічній практиці значно прискорює діагностику тяжкості септичного стану пацієнтів та дозволяє проводити моніторинг в процесі терапії.

Склад показників:

Моноцити активовані (CD45++CD14+HLA-DR+)

Метод: Проточна цитофлюориметрія
Діапазон вимірювань: до 100
Одиниця виміру: %

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
> 30

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 2 години допускається легкий прийом нежирної їжі: дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню. Безпосередньо перед обстеженням не палити. виключити фізичні навантаження та стреси. Погодити з лікарем застосування глюкокортикоїдних гормонів. Погодити з лікарем цитостатичних препаратів. Погодити з лікарем імуносупресуючих та імуностимулюючих препаратів (аміксин, тілорон та ін.).

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-He. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з содіум-гепаріном, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • див. Комплексну імунограму
 • див. Комплексну імунограму

Інтерпретація:

 • Зменшення відносної кількості циркулюючих моноцитів, експресуючих активаційний маркер HLA-DR, до рівня 30% - таких клітин визначається у хворих з тяжкою гнійно-септичної патологією.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому