Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Пепсиногени (I/II/співвідношення)

Загальна характеристика

Пепсиногени (I/II/співвідношення) це комплексне дослідження, що включає визначення рівнів і співвідношення специфічних білків травного тракту (пепсиногенів I і II). Індекс PGI/PGII (співвідношення концентрацій пепсиногену I та II) потрібен для раннього виявлення атрофічного гастриту та його ускладнень.

Пепсиноген є неактивним попередником ферменту пепсину і існує в двох біохімічно і імунологічно різних варіантах - пепсиноген I і II.

Пепсиноген I -це неактивна проформа ферменту пепсину, яка під дією соляної кислоти перетворюється на пепсин, який бере участь у розщепленні білкової їжі. Пепсиноген I секретується переважно клітинами дна і тіла шлунка. Визначення рівня пепсиногену I використовується для оцінки атрофічного гастриту тіла шлунка - кількість парієтальних клітин, які секретують соляну кислоту, знижується і також зменшується концентрація пепсиногена I в крові.

Пепсиноген II - це неактивна проформа ферменту пепсину, яка також під дією соляної кислотою перетворюється на пепсин. Пепсиноген II виробляється клітинами всього шлунка і дванадцятипалої кишки, і також використовується для секреції пепсину. Визначення рівня пепсиногену II застосовується для діагностики та оцінки асоційованого з Helicobacter Pilory гастриту або може підвищуватися у людей, інфікованих бактерією H.Pilory та інших захворюваннях шлунка.

При цьому для пепсиногена I оптимальна висока кислотність (рН = 1,5-2,0), а для пепсиногена II нижча (рН = 4,5). У нормі невелика кількість пепсиногену I і II надходить в кров і може бути виміряна.


Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 7 дiб Припинити прийом препаратів, що пригнічують вироблення шлункового соку: інгібіторів протонної помпи, Н2-блокаторів. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо переривання прийому цих ліків. У разі неможливості відміни ліків, проінформуйте працівника ДІЛА, щодо назв препаратів. За 1 добу Припинити прийом препаратів, що нейтралізують соляну кислоту. Не вживати жирну та смажену їжу. За 12 годин виключити фізичні навантаження та стреси. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 3 години не палити.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК . Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому