гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Остеопороз, Дезоксипіридинолін/креатинін співвідношення (ранкова сеча)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану кальцієво-фосфорного обміну

Загальна характеристика

Дезоксипіридинолін (ДПІД) відноситься до продуктів деградації колагену кісткової тканини (в інших органах і тканинах його кількість є мінімальною). Надходить в кровоток при резорбції кістки і, не зазанаючи подальших метаболічних перетворень, виводиться з сечею в незміненому вигляді. Характер дієти не впливає на величину екскреції ДПІД, оскільки ДПІД, що надходить з їжею, в кишечнику не всмоктується. Швидко реагує на зміни в ремоделюванні кістки, інформує про активність процесу, на відміну від денситометрии, є раннім діагностичним критерієм

Показання для призначення

1. Діагностика та моніторинг активності резорбтивних процесів в кістковій тканині, в першу чергу - остеопорозу різного генезу (при гіперпаратиреозі, в менопаузі, при тиреотоксикозі та гіперкортицизмі, в тому числі - ятрогенних).

2.Контроль ефективності лікування остеопорозу (вважається ефективним, якщо екскреція ДПІД знижується на 25% протягом 3-6 місяців лікування.) Найбільш доцільно визначати ДПІД одночасно з остеокальцином з метою оцінки швидкості кісткового метаболізму.

3. Метастази в кістки.

4. Множинна мієлома.

5. Артрити.

Маркер

Високоспецифічний маркер резорбції кістки

Клінічна значущість

1. Діагностика активності резорбтивних процесів в кістковій тканині та моніторинг ефективності лікування остеопорозу.

Склад показників:

Дезоксипiридинолiн/креатинін співвідношення (сеча ранкова)

Метод: Розрахунковий метод
Діапазон вимірювань: 7 - 15000
Одиниця виміру: Наномоль/мілімоль

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
2,3 - 5,4
Референтні значення з віку >=25 років
0 - 130Р
3,0 - 7,0
Референтні значення з віку >=25 років

Правила підготовки пацієнта

сеча ранкова

Важливо:Особам віком до 25 років інтерпретацію результатів проводить тільки лікар (референтні значення наведено в медичних керівництвахПримітки:Ранкова порція сечі збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Сечу потрібно зібрати до 10.00 під час першого або другого ранкового сечовипускання. Для адекватної порівняльної оцінки в динаміці, взяття біоматеріалу проводити в один і той же час дня, при тому ж за рахунком ранковому сечовипусканні. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча ранкова

Біоматеріал для дослідження: Сеча ранкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 35-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Гіпербілірубінурія, гіпергемоглобінурія може призводити до спотворених результатів - необхідний контроль даних параметрів сечі. Для того, щоб зменшити вплив змін, які виникають при сечоутворенні, результати визначення ДПІД співвідносять з концентрацією креатиніну у сечі.

Інтерпретація:

  • Остеопороз різного генезу (при гіперпаратиреозі, в менопаузі, при тиреотоксикозі і гиперкортицизмі, в тому числі - ятрогенних), хвороба Педжета, остеоартрити, ревматоїдний артрит, метастази в кістки
  • Референтні значення з віку 25 років. Особам віком до 25 років інтерпретацію проводить тільки лікар (референтні значення наведені в медичних керівництвах). У динаміці зниження на тлі лікування вищевказаних захворювань - показник ефективності лікування

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому