гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №38 "Оцінка оваріального резерву"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка репродуктивного здоров'я

Загальна характеристика

Оваріальний резерв – це показник репродуктивного потенціалу жінки, що визначається кількістю та якістю яйцеклітин в яєчниках жінки.

На момент народження у яєчниках дівчаток число статевих клітин (ооцитів) складає 1-2 млн. 

На момент статевого дозрівання дівчинки-підлітка її яєчники містять лише 300-500 тис. фолікулів (утворень, що містять ооцит і забезпечують його дозрівання). 

У жінки репродуктивного віку в кожному менструальному циклі в ріст виходить 10-12 фолікулів, що забезпечує дозрівання лише одного домінантного фолікула. У середині циклу відбувається овуляція – вихід яйцеклітини з домінантного фолікула. В цей період можливе її запліднення та настання вагітності. Таким чином, у репродуктивному віці жінки кількість фолікулів продовжує зменшуватись. Повне виснаження запасу ооцитів визначає закінчення репродуктивного періоду – менопаузу.

Показання для призначення

 1. при безплідді як складова обстеження;
 2. при плануванні сучасних заходів допоміжних репродуктивних технологій; 
 3. для визначення стадії менопаузального переходу;
 4. при підозрі на передчасну яєчникову недостатність.

Маркер

Маркер оваріального резерву, функції гіпофізу на тлі змінених показників оваріального резерву.

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять оцінити оваріальний резерв, присутність естрогенодефіциту, стадію менопаузального переходу.


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.Важливо:В залежності від діагностичних задач оптимальний час доби для взяття БМ визначається лікарем. Для жінок в залежності від діагностичних задач оптимальні дні менструального циклу визначаються лікарем.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Рівень ФСГ підвищують: Циметидин, кломіфен, дигітліс, леводопа, кетоконазол, аналоги гонадоліберина в перші дні терапії, антиестрогени, інгібітори ароматаз.
  Рівень естрадіолу підвищують: Кломіфен, діазепам, глюкокортикоїди, ампіцилін, препар
 • Рівень ФСГ знижують: Кортикостероїди, естрогени, комбіновані гормональні контрацептиви, аналоги гонадоліберина (на тлі терапії, що триває), фенотіазини, мегестрол
  Рівень АМГ знижують: (транзиторні) комбіновані гормональні контрацептиви, дефіцит вітаміну Д
  Рівень естрадіолу знижують: Комбіновані гормональні контрацептиви, мегестрол, агоністи гонадоліберина, коли їх прийом триває

Інтерпретація:

 • Зміна значень одного з показників свідчить про порушення функції гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної осі та вимагає подальшого дообстеження
 • Зміна значень одного з показників свідчить про порушення функції гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної осі та вимагає подальшого дообстеження
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому