гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №80 "Урогенітальне обстеження для жінок"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Такі інфекції як хламідіоз та вірус папіломи людини (ВПЛ) перебігають переважно безсимптомно, і можуть бути причиною проблем зі здоров'ям жінки (тазових болів, безпліддя, захворювань шийки матки).       

Показання для призначення

 1. з метою профілактики усім сексуально активним жінкам (особливо, у віці до 25 років) як регулярне щорічне скринінгове обстеження;
 2. при плануванні вагітності;
 3. при безплідді; 
 4. при захворюваннях шийки матки, тазових болях;
 5. якщо є виділеннях зі статевих шляхів.

Маркер

Маркер носійства урогенітальної інфекції як причини репродуктивних розладів, тазових болів.

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять виявити:

 • інфікування на вірус папіломи людини - основної причини розвитку раку шийки матки;                       
 • інфекції на Хламідіоз Chlamydia trachomatis - розповсюдженої причини безсимптомного запалення статевих органів і безпліддя; 
 • розповсюджених умовних патогенів Mycoplasma hominis та Ureaplasma spp. з оцінкою їх чутливості до 11 антибіотиків.

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) за 48 годин. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 48 годин після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. До 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У незайманих (virgo) старше 14 років приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

Інструкція зі збору сечі та еякуляту (Мікоплазмоз, уреаплазмоз, посів+аб).pdf

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

Інструкція зі збору сечі та еякуляту (Мікоплазмоз, уреаплазмоз, посів+аб).pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: ВПЛ+інші інфекції (ж): зішкреб із вагіни, цервікса, уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Біоматеріал для дослідження: ВПЛ+ПАП-тест РЦ: Зішкребок каналу ШМ (SurePath). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер з консервантом SurePath. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Транспортне середовище для MYCSIR. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Транспортне середовище для MYCSIR. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

 • Отримання позитивного результату свідчить про наявність одного з певних збудників патогенної і умовно-патогенної флори, як етіологічного фактора запального процесу
 • Негативний результат всіх показників свідчить про відсутність в біологічному матеріалі досліджуваних патгенів
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому