гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №20 "Бактеріальний вагіноз"

clock icon Термін виконання: 72 год.
1355 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Аномальні вагінальні виділення (АВВ) характеризуються зміною кольору, консистенції, появою нехарактерного запаху, часто, але не завжди пов’язують із зудом, подразненням зовнішніх статевих органів чи іншими проявами. При діагнозі АВВ немає ознак гострих запальних захворювань органів малого тазу.

Найрозповсюдженішими причинами АВВ є:

 • бактеріальний вагіноз; 
 • вульвовагінальний кандидоз (молочниця); 
 • аеробний вагініт;
 • трихомоніаз.

а також:

 • хламідійна і гонорейна інфекції;
 • неінфекційні патології.

Таким чином, після виключення інфекцій, що передаються статевим шляхом (трихомоніазу, хламійної та гонорейної інфекцій), виконується оцінка піхвових виділень на бактеріальний вагіноз.

Бактеріальний вагіноз - це  стан при якому порушується співвідношення компонетнів нормальної мікрофлори піхви, яка заміщається умовно патогенними мікроорганізмами.  Відбувається зниження кількості лактобактерій та значне збільшення концентрації  інших мікроорганізмів, особливо анаеробних грамнегативних паличок.

Показання для призначення

 1. при аномальних (надмірних) вагінальних виділеннях  (якщо вже виключені інфекції, що передаються статевим шляхом);
 2. перед плановими гінекологічними оперативними втручаннями, введенням внутрішньоматкової спіралі (ВМС);
 3. вагітним з передчасними пологами в анамнезі.

Маркер

Маркер бактеріального вагінозу

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять 

 • оцінити якісний і кількісний склад нормальної мікрофлори піхви; 
 • визначити важкокультивовані анаеробні мікроорганізми. Вагінальний рН - кисло-лужний баланс середовища вагіни, який залежить від життєдіяльності нормальної (лактобактерій) чи патогенної мікрофлори вагіни; 
 • призначити адекватне лікування або провести контроль ефективності лікування за індивідуальними показами.

Правила підготовки пацієнта

піхвові виділення

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу Безпосередньо перед обстеженням не застосовувати засоби гігієни: гелі, мила та інше.

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

піхвові виділення

Біоматеріал для дослідження: Піхвові виділення. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Тест-смужка для pH. Умови доставки: Не підлягає доставці, потрібно здавати у відділенні​.

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із задньобокового зводу піхви. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Інтерференція:

 • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

 • Залежно від мікрофлори і характеру клітинного вмісту розрізняють 4 ступеня чистоти піхви.
  Обумовлені показники (норма):
  ДНК Bacteria - загальна кількість бактерій> 106 копій / мл, ДНК Lactobacillus spp> 106 копій / мл, ДНК Gardnerella vaginalis <104 копій / мл, ДНК Atopobium vaginae <104 копій / мл.
  Варіанти висновків:
  1. Співвідношення концентрацій ДНК мікроорганізмів відповідають бактеріальному вагінозу: кількість G.vaginalis та / або A.vaginae практично дорівнює або перевищує кількість Lactobacillus spp.
  2. На підставі співвідношень ДНК мікроорганізмів бактеріальний вагіноз не встановлений: G.vaginalis та / або A.vaginae відсутні або їхня
  3. Співвідношення концентрацій ДНК мікроорганізмів відповідають проміжному стану мікрофлори: кількість G.vaginalis та / або A.vaginae близько до кількості Lactobacillus spp., але не перевищує межові значення 4. Співвідношення концентрацій ДНК мікроорганізмів відповідають дісбіозу неуточненої етіології: кількість Lactobacillus spp. знижено щодо загальної кількості бактерій, при цьому G.vaginalis та / або A.vaginae відсутні або їхня кількість істотно менше загальної кількості бактерій
  5. Зниження ступеня бактеріального обсіменіння бактерій: G.vaginalis та / або A.vaginae відсутні або їхня кількість суттєво менше кількості Lactobacillus spp., загальна кількість ДНК бактерій менше 106 копій / мл і більше 105 копій / мл.
  6. Кількість бактерій недостатньо для аналізу: загальна кількість ДНК бактерій менше 105 копій / мл lg.
 • 1. Негативний результат всіх показників свідчить про відсутність в біологічному матеріалі досліджуваних збудників
  2. Виявлення їх в низькому титрі показує нормальне кількісне співвідношення нормобіоти і умовно-патогенної флори, що характерно для нормоценоза.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому