гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №233 "Альдостерон-ренінове співвідношення (АРС)"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану надниркових залоз

Загальна характеристика

Первинний гіперальдостеронізм є однією з причин вторинної гіпертензії. Причиною  надмірного синтезу альдостерону  є пухлина наднирника (альдостерома) або гіперплазія наднирників без пухлини.
Характерні ознаки вторинної артеріальної гіпертензії:
• гіпертензія одразу має більш важкий перебіг- гіпертонія 2 або 3 ступеня, або раптовий розвиток,  або у літніх пацієнтів швидко прогресує, або розпочалась у молодому віці (<40 років),
• підвищення артеріального тиску (постійне або кризовий перебіг) не піддається традиційній терапії направленій на пониження тиску.
Серед пацієнтів з ознаками вторинної артеріальної скринінгу на первинний гіперальдостеронізм підлягають пацієнти у яких
• стабільний рівень артеріального тиску > 150/100 мм рт.ст. при кожному з 3 вимірів, проведених в різні дні, або артеріальний тиск > 140/90 мм рт. ст. при комбінації 3 гіпотензивних препаратів I ряду, включаючи діуретик , або артеріальний тиск <140/90 мм рт.ст. на 4 і більше гіпотензивних препаратах
• наявні гіпертензія та зниження рівня калію в крові з невідомої причини або на фоні прийому сечогінних препаратів;
• поєднується гіпертензія та випадково виявлена пухлина наднирника;
• поєднується гіпертензія та апное уві сні;
• наявним є поєднання гіпертензії у пацієнта та гіпертензії у членів сім’ї пацієнта в молодому віці або серцево-судинних подій (інфаркт міокарду, інсульт) у віці до 40 років;
• є артеріальна гіпертензія та пацієнт при цьому є особою першого ступеня споріднення з хворим на встановлений первинний гіперальдостеронізм.

Показання для призначення

Діагностика первинного гіперальдостеронізму.

Маркер

Маркер первинного гіперальдостеронізму.

Клінічна значущість

Найінформативнішим у діагностиці гіперальдостеронізму є альдостерон-ренінове співвідношення (АРС).


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 2 тижні Погодити з лікарем прийом: препаратів з кореня солодки, діуретиків, гіпотензивних препаратів, оральних контрацептивів. За 3 доби харчування без обмеження солі. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 2 години перебувати у вертикальному положенні (стоячи, сидячи). За 5 хвилин посидіти за маніпуляційним столом. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.Примітки:у вкладенні.

instr_ARS_p.pdfinstr_ARS_l.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл (охолоджена при +2...+8). ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 72 год.

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА ***. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати плазму в два епендорфи в рівних частинах, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 72 год.

Інтерпретація:

  • Найінформативнішим у діагностиці гіперальдостеронізму є альдостерон-ренінове співвідношення (АРС). При наявності первинного гіперальдостеронізма значення АРС перевищує верхній референс

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому