гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №232 «Співвідношення альбумін/креатинін сечі»

Повернутися

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Альбумінурія - виділення альбуміну з сечею в кількості 30-300 мг за добу. 

Альбумінурія відноситься до ранніх ознак порушення функції нирок і є одним з проявів ураження органів-мішеней (показник дисфункції ендотелію, інсулінорезистентності та гіперкоагуляції). Дана рання нефропатія є потенційно зворотною при суворому глікемічному контролі та адекватній антигіпертензивній терапії. Персистування альбумінурії на тлі антигіпертензивної терапії асоціюється з погіршенням прогнозу. 

Креатинін в сечі є продуктом перетворення креатинфосфату, що дозволяє оцінити здатність нирок виводити кінцеві продукти обміну речовин з організму. Креатинін виділяється тільки клубочками, та не реабсорбується в ниркових канальцях, тому зниження його екскреції з сечею і підвищення креатиніну в крові спостерігається у хворих з ураженнями нирок.

Показання для призначення

 • при захворюванні нирок: гломерулонефрит, пієлонефрит; 
 • за наявності цукрового діабету, серцево-судинних захворювань (атеросклероз, гіпертонічна хвороба) для виявлення початкових порушень в роботі нирок та нефропатії, як ускладнення даних захворювань; 
 • при артеріальній гіпертензії для моніторингу терапії;

Маркер

Маркер оцінки ризику патології нирок та серцево-судинних захворювань.

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять  

 • виявити порушення функції ниркових клубочків на початковій стадії;
 • діагностувати захворювання нирок та патології серцево-судинної системи;
 • проводити моніторинг стану нирок при захворюваннях, що можуть негативно впливати на роботу нирок ( діабет, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання);
 • проводити моніторинг терапії при артеріальній гіпертензії.

  До складу комплексу входять:

 • Креатинін у сечі
 • Спiввiдношення мікроальбуміну до креатиніну в сечі (розрахунок)
 • Альбумін в сечі

Правила підготовки пацієнта

сеча добова

Примітки:Перше ранкове сечовипускання зробити в унітаз. Всю подальшу добову сечу, включаючи ранкову порцію наступного дня, зібрати в ємкість (важливо - об`єм ємкості повинен бути достатнім для очікуваної кількості сечі за добу). Протягом усього періоду збору біологічний матеріал тримати в прохолодному, захищеному від світла місці. Після закінчення збору, визначити добовий об`єм зібраної сечі, перемішати, відлити 30-40 мл в стандартний контейнер для сечі та доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

сеча ранкова

Примітки:Ранкова порція сечі збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча добова

Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.

сеча ранкова

Біоматеріал для дослідження: Сеча ранкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

сеча випадкова

Біоматеріал для дослідження: Сеча випадкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 хв.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому