Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Як створити новорічний настрій?

Створено: 26.12.2024
Фото - Як створити новорічний настрій?
  1. Вступ – Новий рік історія свята
  2. Чому з віком у людей зникає новорічний настрій?
  3. 7 порад психолога щодо створення новорічного настрою собі та близьким
  4. Запитання, відповіді та поради від лікарів під час святкування Нового року
 

Вступ – Новий рік історія свята

Новий рік — одне з найулюбленіших свят у світі, час мрій, планів і сподівань. Його історія сягає тисячоліть і традиції святкування змінювались залежно від культури, епохи та релігії.

Перші згадки про святкування Нового року з’явилися ще у Давньому Вавилоні понад 4 тисячі років тому. Тоді новий рік зустрічали у березні, під час весняного рівнодення, яке символізувало відродження природи. У Стародавньому Римі Новий рік також спершу відзначали навесні, але в 46 році до н.е. Юлій Цезар ввів новий календар і 1 січня стало офіційним початком року. У цей день римляни вшановували Януса — бога початку і кінця, зображеного з двома обличчями: одним, що дивиться в минуле, і другим — у майбутнє. Римляни прикрашали свої домівки, дарували одне одному солодощі та монети — передвісника сучасної традиції новорічних подарунків. У середньовічній Європі, під впливом християнства, святкування Нового року було перенесено на дати, ближчі до Різдва. Лише у 1582 році, з прийняттям Григоріанського календаря, 1 січня знову стало початком року.

Сучасні новорічні традиції, які ми знаємо і любимо, почали формуватися у XIX столітті. Ялинка як символ Нового року прийшла з Німеччини, де її прикрашали яблуками, свічками та солодощами. Згодом ця традиція поширилася по всьому світу, перетворившись на одну з головних ознак свята.

У наші дні Новий рік – це свято родинного тепла, надій і спільного очікування дива. Сьогодні воно об’єднує родини за святковим столом, дарує надію на новий початок і наповнює серця очікуванням дива.

 

Чому з віком у людей зникає новорічний настрій?

Коли ми були дітьми, Новий рік здавався справжнім дивом. Ми з нетерпінням чекали на нього, загадували бажання, писали листи Санті, переглядали новорічні мультфільми, прикрашали ялинку та раділи подарункам. Але з роками це чарівне відчуття зникає. Чому так відбувається?

  • рутина та відсутність часу – доросле життя наповнене справами, дедлайнами та відповідальністю. Напередодні свят люди більше думають про робочі звіти чи покупки, ніж про створення святкового настрою. Як висновок, новорічна атмосфера губиться у щоденній метушні;
  • фокус на матеріальному – дитячі мрії про дива замінюються плануванням бюджету та підготовкою подарунків. Пошук ідеального новорічного подарунка для всіх близьких часом стає не джерелом радості, а викликає стрес;
  • розчарування через завищені очікування – у дитинстві Новий рік асоціюється з чарівною казкою. У дорослому житті ми нерідко ставимо завищені очікування: чекаємо дива чи різких змін, але отримуємо лише черговий календарний рік;
  • відсутність підготовки до свята – у дитинстві все було яскравим завдяки зусиллям батьків: прикрашена ялинка, новорічний декор, святкові страви, музика. Дорослі часто відкладають підготовку на останній момент або зовсім її уникають, що позбавляє їх можливості насолодитися процесом;
  • нехтування сімейними традиціями – святкування у сімейному колі з часом втрачає свою магію, особливо якщо немає дітей або родинні традиції не підтримуються. Без казкових вечорів за переглядом новорічних фільмів для всієї сім’ї чи спільного складання новорічного меню святковий дух стає менш відчутним;
  • фокус на минулому – замість того, щоб насолоджуватися моментом, дорослі часто порівнюють теперішнє з минулим: «Раніше було краще», «В дитинстві Новий рік був магічним». Такі думки забирають радість від теперішнього святкування;
  • емоційне виснаження – стрес, втома та життєві труднощі роблять людей більш байдужими до свят. Якщо настрій пригнічений, створення святкової атмосфери здається непотрібною розкішшю.

Дорослі часто забувають зупинитися й насолодитися моментом, відкладаючи створення новорічного настрою. Але його можна повернути! Щоб відновити відчуття свята, важливо повернутися до традицій, які дарували радість у дитинстві: прикрасити ялинку, скласти новорічне меню, послухати новорічну музику, подивитися новорічний мультфільм для всієї сімʼї, а головне — знайти час для себе та близьких, адже Новий рік — це нагода створити нові, щасливі спогади.

 

7 порад психолога щодо створення новорічного настрою

Святковий настрій не завжди приходить сам по собі, особливо у дорослому віці. Але створити його — цілком у наших силах. Ось сім практичних порад, які допоможуть повернути новорічну магію та зробити це свято незабутнім.

Приготуйте новорічні подарунки

Підготовка новорічних подарунків може стати справжнім святковим ритуалом, який налаштує вас на святкову хвилю. Оберіть щось, що передасть вашу турботу, наприклад, електронний сертифікат на дослідження у лабораторії ДІЛА – «Здоровʼя у подарунок». Або ж новорічний адвент-календар з міні-подарунками, які ховаються у віконечках з відповідною цифрою від 1 до 31, щоб очікування свята було ще приємнішим. Також кожен подарунок можна доповнити привітанням на новий рік – листівка написана від руки, де будуть цитати про новорічний настрій, стане чудовим варіантом! Головне – обирати подарунки на Новий рік з любов’ю та думати про те, які позитивні емоції він принесе.

Підберіть новорічну музику

Складіть плейлист із улюблених новорічних пісень, наприклад наш український «Щедрик» або ж «Jingle Bells», саундтреки до фільму «Сам удома» чи українські колядки або пісні сучасних виконавців. Додайте до нього треки, які викликають приємні спогади. Увімкніть свій плейлист під час приготування святкової вечері чи прикрашання ялинки. Новорічна музика допомагає створити гарний настрій і наповнює дім теплом.

Перегляньте новорічні фільми та мультфільми

Кіно — це простий спосіб поринути в атмосферу казки. Оберіть новорічні фільми, які точно додадуть магічного настрою, наприклад, «Гаррі Поттер». Або ж пориньте у зимові пригоди з Кевіном МакКалістером, переглянувши «Сам удома». Подивіться новорічний фільм про кохання, такий як «Пара на свята» або ж «Різдво на двох». Чи об’єднайте всю родину, переглядаючи новорічний мультик – «Полярний експрес», «Грінч» чи «Різдвяна історія». Такі вечори допоможуть вам розслабитися, подарують сміх і теплі моменти.

Об’єднайте родину у створенні новорічного фемелі-луку

Однакові піжами, светри з оленями або навіть просто червоні аксесуари створюють атмосферу свята та єдності. Такий новорічний фемелі-лук можна одягнути для сімейної фотосесії, щоб залишити приємні спогади на роки. Це веселе заняття, яке точно підніме настрій і вам, і вашим близьким.

Складіть новорічне меню

Спільне планування святкового столу — чудовий спосіб залучити всіх до підготовки. Обговоріть, які традиційні страви будуть у вашому новорічному меню, додайте нові рецепти, які цікаво спробувати. Особливо важливо зробити меню збалансованим, щоб уникнути переїдання та відчуття тяжкості після свята.

Прикрасьте ялинку та створіть святкову атмосферу

Прикрашена ялинка — серце будь-якого свята. Цей процес стає особливо захопливим, якщо залучити всю родину. Спробуйте зробити новорічний декор своїми руками: гірлянди з паперу, святкові віночки з гілочок ялинки чи іграшки на неї. Це не лише заощадить кошти, а й додасть святу особливого настрою.

Підсумуйте рік і складіть плани на майбутнє

Напишіть разом із близькими короткий список того, за що ви вдячні цьому року. Потім складіть план бажань на наступний рік — це можуть бути як особисті цілі, так і сімейні плани. Додайте до цього маленькі традиції, наприклад, запалення спільної свічки, загадування бажань на наступний рік чи обговорення подій, які вас найбільше надихнули.

Кожна з цих порад допоможе наповнити ваш дім теплом, радістю та турботою. Головне — пам’ятати, що новорічний настрій не приходить автоматично, його створюємо ми самі через прості, але такі важливі дії.

 

Запитання, відповіді та поради від лікарів під час святкування Нового року

Як не отримати травми на Новий рік? (від гірлянд чи пробок від шампанського) — поради травматолога.

Відкриваючи шампанське, не забувайте тримати пляшку під кутом, щоб уникнути травм від пробки, яка може вилетіти з великою швидкістю. Не використовуйте гірлянди, якщо помітили на них ознаки несправності та не лишайте їх підключеними до електрики на ніч або ж коли залишаєте дім, адже може статись коротке замикання, особливо в умовах нестабільного енергопостачання.

Як зберегти здоров’я? — поради гастроентеролога

Новорічні застілля часто супроводжуються великою кількістю їжі та алкоголю, тому важливо не переїдати. Контролюйте порції та намагайтесь не їсти смажену і жирну їжу, щоб не перевантажити травну систему. Не забувайте також пити достатньо води, щоб підтримувати водний баланс.

Більш детальну інформацію про переїдання ви можете отримати за посиланням.

Як правильно пити алкоголь? — поради нарколога

Рекомендовано не вживати надто міцні напої у великих кількостях, обмежити слабоалкогольні вина, глінтвейни і вермути та енергетики, чергуючи з компотами або фруктовими чаями. Це допоможе не лише зберегти ясність розуму, але й уникнути неприємних наслідків на ранок. Також радимо не змішувати різні види алкоголю, щоб зменшити навантаження на організм.

Щиро вітаємо вас з Різдвом та прийдешнім Новим роком!

Бажаємо, щоб зимові свята принесли лише радісні моменти, позитивні емоції, тепло і затишок вдома, а також впевненість в кожному дні. Нехай наступний рік стане переможним для кожного з нас та для нашої рідної України! Перемоги в серці, перемоги в душі, перемоги на нашій землі!

Але й не забувайте піклуватись про своє здоровʼя — ДІЛА завжди готова підтримати вас у важливих питаннях діагностики та профілактики. Нехай цей рік стане для вас роком турботи про себе й зміцнення здоровʼя! .

Редакторська група
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому