гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Обстеження на ВІЛ

21.01.2021

ВІЛ-інфекція та СНІД

ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). При цьому руйнується імунна система, організм людини не здатний протистояти вірусним, бактеріальним, грибковим інфекціям, значно підвищується ризик розвитку туберкульозу і новоутворень.

СНІД (Синдром Набутого Імунодефіциту) – комплекс захворювань, які розвиваються вже внаслідок руйнування імунної системи людини вірусом (ВІЛ).

Обстеження на ВІЛ рекомендовано:

  • При плануванні вагітності та під час вагітності.
  • Перед оперативним втручанням, переливанням крові, пересадкою органів.
  • Донорам крові.
  • Після незахищеного статевого контакту, сексуального насильства.
  • Після використання спільних голок/шприців.  
  • При підозрі на використання нестерильних косметичних/медичних інструментів.
  • При статевих стосунках з ВІЛ-позитивним партнером.
  • Після будь-якого контакту з кров'ю ВІЛ-інфікованої людини.
  • За наявності ознак ВІЛ-індикаторних захворювань: затяжні та рецидивуючі інфекції (пневмонія, туберкульоз, герпетичні/грибкові ураження шкіри та слизових тощо), немотивована втрата ваги.

Основні шляхи передачі ВІЛ

При незахищеному статевому контакті (без презервативу):
  • вагінальному; 
  • анальному;
  • оральному.
 

Через кров, при:
  • контакті уражених ділянок шкіри/слизових оболонок з інфікованою кров'ю - через медичні/косметичні інструменти;
  • переливанні інфікованої крові та пересадці органів.
 

Від інфікованої матері до дитини під час:
  • вагітності; 
  • пологів;
  • годування грудьми.


Лабораторне обстеження - єдиний шлях точно встановити, що людина інфікована ВІЛ.
 

Переваги обстеження в лабораторії ДІЛА

Сучасні тест-системи IV покоління виробництва Siemens.
Комбінований метод тестування, що дозволяє визначити інфікування вже через 10-14 днів після потрапляння ВІЛ в організм: виявляє частинку самого вірусу (специфічний антиген оболонки вірусу р24) та антитіла до вірусу (імуноглобуліни G і M, загальні).
Підтвердження результату у випадку ПОЗИТИВНОГО або СУМНІВНОГО тесту без додаткової плати.
Гарантія повної конфіденційності.
Можливість анонімного тестування.
Доступність тестування у більшості відділень ДІЛА, перелік яких можна дізнатись за телефоном Інформаційно-сервісної служби: 0 800 217 887.
Швидкий результат: від 24 год в м. Київ. 
Сучасні тест-системи IV покоління виробництва Siemens.
Комбінований метод тестування, що дозволяє визначити інфікування вже через 10-14 днів після потрапляння ВІЛ в організм: виявляє частинку самого вірусу (специфічний антиген оболонки вірусу р24) та антитіла до вірусу (імуноглобуліни G і M, загальні).
Підтвердження результату у випадку ПОЗИТИВНОГО або СУМНІВНОГО тесту без додаткової плати.
Гарантія повної конфіденційності.
Можливість анонімного тестування.
Доступність тестування у більшості відділень ДІЛА, перелік яких можна дізнатись за телефоном Інформаційно-сервісної служби: 0 800 217 887.
Швидкий результат: від 24 год в м. Київ. 


Дослідження: ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген та антитіла)

Вартість: 420 грн

Отримайте знижку до 10% в ДІЛА при оплаті онлайн:

ЗАМОВИТИ


Термін виконання: в м. Київ -  24 год., в ін. містах – 36-48 (68*) год залежно від міста.

* З метою надання точного та перевіреного результату лабораторія ДІЛА проводить верифікацію кожного позитивного та сумнівного тесту без додаткової оплати від пацієнта. Ось чому термін виконання дослідження може бути подовжено.

Наразі дослідження «ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген та антитіла)» також доступне через сервіс "Виклик медсестри додому". Це досить зручне рішення при обстеженні вагітним жінкам, тим, хто не має змоги дістатися до відділення, та тим, хто бажає залишитись повністю анонімним.

Отримати результат, як і раніше, можна особисто у відділенні із міркувань та вимог конфіденційності до даної інформації.

Правила підготовки до дослідження

Біоматеріал для дослідження: кров з вени.

Кров з вени (якщо інше не визначено лікарем):  за 4 години витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.
Увага! Дослідження проводиться пацієнтам з 2-х річного віку.

 

Що означають результати дослідження

НЕГАТИВНИЙ - означає, що в крові не виявлено жодних ознак присутності ВІЛ (відсутній антиген р24 та антитіла до ВІЛ).
ПОЗИТИВНИЙ - означає, що в крові виявлено наявність ВІЛ (антиген р24 та/або антитіла до ВІЛ). Пацієнту рекомендовано звернутися в центр профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом чи до кабінету «Довіра» для більш детального консультування і отримання медичної допомоги.
НЕВИЗНАЧЕНИЙ - не дає можливості встановити наявність або відсутність ВІЛ в організмі. Це може бути пов'язано з недавнім інфікуванням ВІЛ, наявністю інших хронічних інфекцій, нещодавньою вакцинацією, перенесеним гострим захворюванням та ін. Для уточнення результату рекомендовано повторне тестування через 2 тижні.

Для чого проходити дослідження

  • НЕГАТИВНИЙ результат дозволить позбавитись невизначеності, що пов’язана з хвилюванням про можливе інфікування.
  • ПОЗИТИВНИЙ результат дає можливість вчасно розпочати лікування, а також вжити заходів для недопущення інфікування статевих партнерів (наприклад, використання презервативу) чи дитини (у випадку вагітності).

Сучасне лікування ВІЛ (АРТ – антиретровірусна терапія) не виводить вірус із організму повністю, але значно знижує його кількість та активність, що в свою чергу дозволяє імунітету відновитись достатньою мірою для самостійної боротьби організму із захворюванням.  

Своєчасне лікування дає змогу прожити довге і повноцінне життя.

Як пройти тестування на ВІЛ?

Тестування на ВІЛ-інфекцію може бути проведено:

  • виключно добровільно, після отримання усвідомленої згоди пацієнта;
  • з дотриманням конфіденційності, що означає – інформація про проходження тесту та отримані результати не будуть розголошені іншим особам, окрім вас персонально, за винятком випадків встановлених законодавством (наприклад, рішення суду).
Для проведення дослідження необхідно пред'явити паспорт* громадянина України або інший документ, що встановлює особу (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення особи без громадянства, посвідчення водія, пенсійне, посвідчення про інвалідність та ін.)**.
Дослідження можна також проводити анонімно – без надання документу, що встановлює особу. Результати досліджень, виконаних анонімно, не можуть бути представлені для отримання довідок, госпіталізації, професійних оглядів і т.п.
Для проведення дослідження необхідно пред'явити паспорт* громадянина України або інший документ, що встановлює особу (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення особи без громадянства, посвідчення водія, пенсійне, посвідчення про інвалідність та ін.)**.
Дослідження можна також проводити анонімно – без надання документу, що встановлює особу. Результати досліджень, виконаних анонімно, не можуть бути представлені для отримання довідок, госпіталізації, професійних оглядів і т.п.

Порядок отримання результатів на ВІЛ

Конфіденційно «один на один» у консультанта ДІЛА, з можливістю задати всі уточнюючі питання.
Тільки особисто вам в руки.

 

При пред’явленні документу, що підтверджує вашу особу та Талону для отримання результатів.
Якщо обстеження анонімне - тільки Талону. 

 

Не відправляється електронною поштою***
Не надходить СМС-повідомлення про готовність результатів***.


Будьте впевнені в собі, перевірте ВІЛ-статус.

Якщо потрібне пояснення стосовно результатів досліджень – поставте запитання експертам з лабораторної діагностики ДІЛА за тел. 0800 219 696


Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.

Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД 
0 800 500 451

*На підставі Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» та Наказу МОЗ України 21.12.2010 N 1 141 «Про затвердження Порядку проведення тестування на ВІЛ-інфекцію та забезпечення якості досліджень, форм первинної облікової документації з тестування на ВІЛ-інфекцію, інструкцій щодо їх заповнення».

**Відповідно до Закону України «Про громадянство», Постанови ВР України «Про затвердження положень, про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон», цивільного законодавства України.

***з метою збереження конфіденційності, згідно Наказу МОЗ №415 від 19.08.05 «Про удосконалення добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію»

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому