Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 ПЛР онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген та антитіла)

Повернутися

Загальна характеристика

Дослідження проводиться конфіденційно або анонімно.

При конфіденційному дослідженні інформація, яка стала відома співробітнику МЛ ДІЛА (факт звернення особи, зміст отриманих послуг, дані про особисте життя пацієнта, контактні реквізити, результати дослідження і т.д.), є конфіденційною.
Для оформлення замовлення і отримання результату досліджень конфіденційно необхідно пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що встановлює особу (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення особи без громадянства, посвідчення водія, пенсійне, посвідчення про інвалідність та ін.) відповідно до Закону України «Про громадянство», Постанови Верховної Ради України «про затвердження положень, про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» та відповідно до цивільного законодавства України.
Оформлення даного дослідження з наданням паспортних даних пацієнта проводиться на підставі Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», а також Наказу МОЗ України від 05.04.2019 N 794 «Про удосконалення системи управління якістю лабораторних досліджень у сфері  протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ».
При анонімному дослідженні присвоюється код для проходження консультування, тестування та отримання результатів і в цьому випадку документ, що встановлює особу, надавати не потрібно.

Через 4 тижні після зараження ВІЛ-специфічні антитіла визначаються у 60-65% випадків, через 6 тижнів - у 80% випадків, через 8 тижнів - у 90% випадків, через 12 тижнів - у 95% випадків. Аг р24 з'являється в крові через 2 тижні після інфікування і може бути виявлений методом ІФА в період від 2 до 8 тижнів. Через 2 місяці від початку інфікування Аг р24 зникає з крові. Надалі в клінічному перебігу ВІЛ-інфекції відзначають другий підйом вмісту в крові білка р24. Він припадає на період формування СНІДу. Існуючі тест-системи ІФА для детекції Аг р24 використовують для раннього виявлення ВІЛ у донорів крові і дітей, визначення прогнозу перебігу захворювання та контролю за проведеною терапією. Метод ІФА має високу аналітичну чутливість, що дозволяє виявляти Аг р24 ВІЛ-1 у сироватці крові в концентраціях 5-10 пкг / мл і менше 0,5 нг / мл ВІЛ-2, і специфічністю. Разом з тим слід зазначити, що вміст Аг р24 у крові підлягає індивідуальним варіаціям, що дозволяє виявити тільки 20-30% пацієнтів за допомогою цього дослідження в ранній період після інфікування. АТ до Аг р24 класів IgM та IgG у крові з'являються, починаючи з 2-го тижня, досягають піку протягом 2-4 тижнів і тримаються на такому рівні різний час - АТ класу IgM протягом декількох місяців, зникаючи протягом року після інфікування, а АТ IgG можуть зберігатися роками. 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Важливо: Для дослідження необхідно пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що встановлює особу. Також можна анонімно – без надання документу, що встановлює особу. Результати досліджень, виконаних анонімно, не можуть бути представлені для отримання довідок, госпіталізації, професійних оглядів і т.п.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген та антитіла)
Ціна (грн.) 360
Термін 24 (48) год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому