Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген та антитіла)

Повернутися

Загальна характеристика

Дослідження проводиться конфіденційно або анонімно.

При конфіденційному дослідженні інформація, яка стала відома співробітнику МЛ ДІЛА (факт звернення особи, зміст отриманих послуг, дані про особисте життя пацієнта, контактні реквізити, результати дослідження і т.д.), є конфіденційною.
Для оформлення замовлення і отримання результату досліджень конфіденційно необхідно пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що встановлює особу (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення особи без громадянства, посвідчення водія, пенсійне, посвідчення про інвалідність та ін.) відповідно до Закону України «Про громадянство», Постанови Верховної Ради України «про затвердження положень, про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» та відповідно до цивільного законодавства України.
Оформлення даного дослідження з наданням паспортних даних пацієнта проводиться на підставі Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», а також Наказу МОЗ України 21.12.2010 N 1 141 «про затвердження Порядку проведення тестування на ВІЛ-інфекцію та забезпечення якості досліджень, форм первинної облікової документації з тестування на ВІЛ-інфекцію, інструкцій щодо їх заповнення».
При анонімному дослідженні присвоюється код для проходження консультування, тестування та отримання результатів і в цьому випадку документ, що встановлює особу, надавати не потрібно.

Через 4 тижні після зараження ВІЛ-специфічні антитіла визначаються у 60-65% випадків, через 6 тижнів - у 80% випадків, через 8 тижнів - у 90% випадків, через 12 тижнів - у 95% випадків. На стадії СНІДу кількість АТ може знижуватися аж до повного зникнення. При отриманні позитивної відповіді (виявленні АТ до ВІЛ), щоб уникнути хибнопозитивних результатів аналіз необхідно повторити ще 1 або 2 рази, бажано з використанням діагностикумів іншої серії. Результат вважається позитивним, якщо у 2 з 2 або у 2 з 3 аналізів чітко виявлені АТ. Аг р24 з'являється в крові через 2 тижні після інфікування і може бути виявлений методом ІФА в період від 2 до 8 тижнів. Через 2 місяці від початку інфікування Аг р24 зникає з крові. Надалі в клінічному перебігу ВІЛ-інфекції відзначають другий підйом вмісту в крові білка р24. Він припадає на період формування СНІДу. Існуючі тест-системи ІФА для детекції Аг р24 використовують для раннього виявлення ВІЛ у донорів крові і дітей, визначення прогнозу перебігу захворювання та контролю за проведеною терапією. Метод ІФА має високу аналітичну чутливість, що дозволяє виявляти Аг р24 ВІЛ-1 у сироватці крові в концентраціях 5-10 пкг / мл і менше 0,5 нг / мл ВІЛ-2, і специфічністю. Разом з тим слід зазначити, що вміст Аг р24 у крові підлягає індивідуальним варіаціям, що дозволяє виявити тільки 20-30% пацієнтів за допомогою цього дослідження в ранній період після інфікування. АТ до Аг р24 класів IgM та IgG у крові з'являються, починаючи з 2-го тижня, досягають піку протягом 2-4 тижнів і тримаються на такому рівні різний час - АТ класу IgM протягом декількох місяців, зникаючи протягом року після інфікування, а АТ IgG можуть зберігатися роками. 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови:

Вранці до 11-00, натщесерце, ч/з 8-12 год. періоду голодування.
Можливо: Впродовж робочого дня ДЦ. Перерва не менше 6 год. після прийому їжі (має бути виключена жирна їжа)

Увага! Дослідження проводиться пацієнтам з 24-місячного віку.

  • Для проведення дослідження необхідно пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що встановлює особу. 
  • Дослідження можна також проводити анонімно – без надання документу, що встановлює особу. Важливо! Результати досліджень, виконаних анонімно, не можуть бути представлені для отримання довідок, госпіталізації, професійних оглядів і т.п. 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген та антитіла)
Ціна (грн.) 335
Термін 24 (48) год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android