Увага! Відділення на вул.Грушевського 28/2 в Києві буде зачинене на плановий ремонт з 18.01 по 5.02.20 включно. Докладніше за посиланням.

×
0 800 217 887 всеукраїнські номери (044) 364 49 91 для міста Київ
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Альдостерон

Повернутися

Загальна характеристика

Альдостерон - основний мінералокортикоїдний гормон кори надниркових залоз, регулятор водно-сольового гомеостазу. Синтезується з холестерину в клітинах клубочкової зони кори наднирників. Під його впливом відбувається затримка в організмі натрію (яка переважає над затримкою води) та виділення іонів калію і водню. Головні регулятори секреції альдостерону - ренін-ангіотензинова система, яка активізується у відповідь на коливання ОЦК, а також рівень калію у крові. Гіперкаліємія стимулює, а гіпокаліємія пригнічує продукцію альдостерону. При гіпокаліємії перед дослідженням необхідно компенсувати дефіцит калію. Вміст альдостерону у крові змінюється протягом доби (найнижча концентрація біля опівночі) та в залежності від положення тіла (підвищується при переході у вертикальне положення). Вміст альдостерону збільшується у лютеїнову фазу менструального циклу та під час вагітності. У пацієнтів, старших за 60 років, рівень альдостерону знижується на 50%, що необхідно враховувати при інтерпретації результатів. Підвищене вживання солі веде до зниження рівня альдостерону крові, знижене - до підвищення його концентрації. Метаболізується альдостерон у печінці та нирках.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: вранці до 10-00, суворо натщесерце, через 8-12 годин періоду голодування. За 3 дні до забору крові харчування без обмеження солі. Перед забором проби пацієнт має знаходитись у вертикальному положенні (стоячи, сидячи) не менш, ніж 2 години, а потім, 5 хвилин сидячи за маніпуляційним столом у повному спокої. Важливо: погодити з лікарем за 2 тижні до забору крові відміну препаратів, що можуть вплинути на результат (бета-блокатори, інгібітори АПФ, сартани, діуретики, верошпірон, продукти кореня солодки, оральні контрацептиви). За вказівкою лікаря, можливий забір крові після перебування пацієнта протягом 1-2 годин у горизонтальному положенні. Вказати прийом комбінованих оральних контрацептивів або замісної гормональної терапії.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Альдостерон
Ціна (грн.) 330
Термін 5 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок