Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Ліпопротеїн (a), Lp(a), нефелометрія, кількісний

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Загальна характеристика

Ліпопротеїн (а) (Lp(a)) — це специфічний тип ліпопротеїну низької щільності (ЛПНЩ), що включає аполіпопротеїн В-100, ковалентно зв’язаний з аполіпопротеїном (а), який синтезується в печінці. Аполіпопротеїн (а) за структурою нагадує плазміноген, тому має протромботичні та антифібринолітичні властивості, що робить ліпопротеїн (а) потужним атерогенним та прозапальним фактором.
Ліпопротеїн (а) відомий як «найбільш атерогенний ліпопротеїн». Підвищений рівень Лп(a) асоціюється з розвитком атеросклерозу навіть за нормального рівня ЛПНЩ і відсутності інших класичних факторів ризику. Тому ліпопротеїн (а) є незалежним маркером ризику для серцево-судинних захворювань, зокрема:
• атеросклерозу коронарних артерій та ішемічної хвороби серця;
• інфаркту міокарда;
• ішемічного інсульту;
• стенозу аортального клапана.
Цікаво, що дуже низькі рівні ліпопротеїну (а) можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету.
Рівень Лп(a) у крові більш ніж на 90% визначається генетично, і тому дієта або зміни способу життя практично не впливають на його концентрацію. Це робить ліпопротеїн (а) особливо важливим фактором у прогнозуванні серцево-судинного ризику, незалежно від інших маркерів, таких як рівень холестерину або тригліцеридів.
Дослідження Ліпопротеїн (a), Lp(a), нефелометрія, кількісний виконується методом нефелометрії. На відміну від турбідиметрії, нефелометрія забезпечує кращу чутливість для аналізу дрібних зважених частинок у розчині навіть при низьких концентраціях. У порівнянні з турбідиметрією, метод нефелометрії має нижчий коефіцієнт варіабельності (2,9–7,8% проти < 10%), що свідчить про його вищу точність.
Оцінка рівня Лп(a) допомагає точніше визначити серцево-судинний ризик пацієнта і вчасно прийняти заходи для його зниження.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров
Вартість послуг «Взяття біоматеріалу» не входить у вартість досліджень і сплачується окремо. 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому