Загальна характеристика
Рак шийки матки (РШМ) є однією з найбільш поширених онкопатологій в усьому світі, яка посідає четверте місце. В Україні кількість зареєстрованих смертей від РШМ становить близько 50% загальної кількості діагностованих випадків. Це пов'язано з низькою культурою турботи про своє здоров'я в українських жінок та діагностикою захворювання на пізніх стадіях, коли лікування неефективне.
Ризик розвитку РШМ існує у всіх жінок незалежно від віку, особливо у віці старше 30 років та ВПЛ (вірус папіломи людини) інфікованих. Важливо пам'ятати, що розвитку РШМ передує низка патологічних станів (від запальних змін до дисплазії), які підлягають лікуванню.
На сьогодні існують скринінги з виявлення РШМ, у яких у якості первинного тесту використовують цитологію (ПАП-тест) або визначення високоонкогенних штамів вірусу папіломи людини (ВПЛ), або котестинг (ПАП-тест у поєднанні з ВПЛ). Поєднання дослідження з виявленням інфекцій, що передаються статевим шляхом дозволяє своєчасно виявити ці інфекції, що вплине на результат лікування. Відомо, що у 70% випадків інфекції, які передаються статевим шляхом не турбують людину і не мають клінічних проявів.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
- жінкам в будь-якому віці;
- за наявності:
- нового статевого партнеру;
- декількох партнерів, які ніколи не обстежувалися на ІПСШ;
- партер, у якого є ІПСШ;
- перед гінекологічними маніпуляціями та оперативними втручаннями навіть якщо не має симптомів захворювання.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Пап-тест методом рідинної цитології (технологія SurePath BD)
- ВПЛ, Комплексне генотипування ДНК 28 типів, в напівкількісному форматі методом REAL TIME ПЛР
- Скринінг 4 ІПСШ
Результати досліджень дозволять:
- виявити не лише передракові стани шийки, а й інфекції при їх безсимптомному перебігу;
- визначити за необхідністю, яке потрібно додаткове обстеження для кінцевої постановки діагнозу;
- призначити адекватне лікування або провести контроль ефективності лікування за індивідуальними показами.
Біоматеріал для дослідження: зішкрібок з у/г тракту
*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
урогенітальний зішкріб (жіночий)
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
урогенітальний зішкріб (жіночий)
Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
Біоматеріал для дослідження: ВПЛ+ПАП-тест РЦ: Зішкребок каналу ШМ (SurePath). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер з консервантом SurePath. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
Біоматеріал для дослідження: Зішкребок каналу ШМ (SurePath). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер з консервантом SurePath. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 7 дн.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження