Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Плацентарний лактоген (10-42 тижні вагітності)

Загальна характеристика

Плацентарний лактоген - білок, подібний до гіпофізарного гормону росту та пролактину, який продукується трофобластом з 5-го тижня вагітності.
Концентрація його корелює з масою плаценти та плода, зростає та досягає плато близько 36 тижня вагітності. Після пологів його рівень швидко падає.
Впливає на вуглеводний та жировий обмін, сприяє збереженню глюкози та азотвмісних сполук в організмі матері, забезпечуя плід достатньою кількістю поживних речовин.
Одночасно ПЛ викликає мобілізацію вільних жирних кислот – джерела енергії материнського організму.
ПЛ посилює вироблення прогестерону, стимулює розвиток молочних залоз, має лактогенну дію і виявляє імуносупресивний ефект, важливий для нормального розвитку вагітності.
Таким чином, плацента і плід беруть на себе функцію управління обміном речовин материнського організму, пристосовуючи його до потреб плода.
Визначення плацентарного лактогену використовують при моніторингу вагітності.
В I триместрі вагітності при розвитку плацентарної недостатності значно знижується рівень ПЛ. Вкрай низькі значення його концентрації виявляються напередодні загибелі ембріона і за 1 - 3 дні до мимовільного викидня.У більш пізні терміни вагітності зниження концентрації ПЛ виявляється при нирковій недостатності та хронічної гіпоксії плода.При гіпоксії плода концентрація цього гормону в крові знижується майже в 3 рази.
Велику клінічну значимість має різке зниження рівня гормону.
При зниженні на 50% від референсних значень прогнозується загроза для плоду, а при зниженні на 80% - його антенатальна загибель.
Низький рівень плацентарного лактогену у вагітних спостерігається при трофобластних захворюваннях - міхуровому заносі і хоріонепітеліомі.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому