гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Плацентарний лактоген (10-42 тижні вагітності)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Обстеження вагітних

Загальна характеристика

Плацентарний лактоген - білок, подібний до гіпофізарного гормону росту та пролактину, який продукується трофобластом з 5-го тижня вагітності.
Концентрація його корелює з масою плаценти та плода, зростає та досягає плато близько 36 тижня вагітності. Після пологів його рівень швидко падає.
Впливає на вуглеводний та жировий обмін, сприяє збереженню глюкози та азотвмісних сполук в організмі матері, забезпечуя плід достатньою кількістю поживних речовин.
Одночасно ПЛ викликає мобілізацію вільних жирних кислот – джерела енергії материнського організму.
ПЛ посилює вироблення прогестерону, стимулює розвиток молочних залоз, має лактогенну дію і виявляє імуносупресивний ефект, важливий для нормального розвитку вагітності.
Таким чином, плацента і плід беруть на себе функцію управління обміном речовин материнського організму, пристосовуючи його до потреб плода.
Визначення плацентарного лактогену використовують при моніторингу вагітності.
В I триместрі вагітності при розвитку плацентарної недостатності значно знижується рівень ПЛ. Вкрай низькі значення його концентрації виявляються напередодні загибелі ембріона і за 1 - 3 дні до мимовільного викидня.У більш пізні терміни вагітності зниження концентрації ПЛ виявляється при нирковій недостатності та хронічної гіпоксії плода.При гіпоксії плода концентрація цього гормону в крові знижується майже в 3 рази.
Велику клінічну значимість має різке зниження рівня гормону.
При зниженні на 50% від референсних значень прогнозується загроза для плоду, а при зниженні на 80% - його антенатальна загибель.
Низький рівень плацентарного лактогену у вагітних спостерігається при трофобластних захворюваннях - міхуровому заносі і хоріонепітеліомі.

Показання для призначення

1. Оцінка стану плаценти і моніторування вагітності (хронічна гіпертензія, пізні строки ускладненої вагітності), в комплексі з визначенням вільного естріолу.
2. Діагностика трофобластних захворювань - пузирного заносу і хоріонкарциноми.

Маркер

Маркер порушень функції плаценти.

Клінічна значущість

Оцінка функції плаценти при фето-плацентарної недостатності, загрозі переривання вагітності, затримки в/у розвитку плоду, гіпертензії вагітних, прееклампсії, резус-конфлікті, цукровому діабеті.

Склад показників:

Плацентарний лактоген (10-42 тижні вагітності)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 0.043 - 20
Одиниця виміру: Міліграм на літр

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена
  • Не виявлена

Інтерпретація:

  • Трофобластична пухлина; багатоплідна вагітність; резус-конфлікт; велика плацента у хворих на цукровий діабет.
  • зниження передує перериванню вагітності.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому