Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Діагностика сепсису (Моноцити активовані (CD45++CD14+HLA-DR+))

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Загальна характеристика

Досить часто порушення активності моноцитів спостерігаються при септичному шоці.
Дослідження патогенезу септичного шоку все більш і більш зосереджуються на ролі імунної системи, оскільки зміни її функцій є головним фактором ризику для розвитку серйозних інфекцій у пацієнтів, які піддавалися хірургічному втручанню.
Так, численні відхилення механізмів імунного захисту виникають у пацієнтів, що знаходяться в критичному стані, в післяопераційний період. До них відносяться зниження експресії моноцитами антигенів головного комплексу гістосумісності класу II (HLA-DR), змінена активація T-клітин, знижений хемотаксис і фагоцитоз нейтрофілів. Дані порушення були описані також і при ранових інфекціях і травмах.
HLA-DR належить до молекул головного комплексу тканинної сумісності класу II (MHC клас II), відповідальних за подання антигену T-клітинам. Моноцити у здорових індівідуумів експресують на своїй поверхні молекули HLA-DR у високій щільності і легко визначаються за допомогою методу проточної цитометрії.
Однак моноцити зі зменшеною або відсутньою експресією молекул HLA-DR не можуть виконувати свою антиген-представляючу функцію і не мають здатність продукувати запальні медіатори у відповідь на відповідні стимули.
У свою чергу зменшення експресії HLA-DR на моноцитах корелює зі збільшенням ризику інфекційних та інших ускладнень для пацієнтів з серйозною травмою або серйозними опіками.
Зменшення експресії HLA-DR на моноцитах корелює з клінічними результатами у пацієнтів з сепсисом.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров
Вартість послуг «Взяття біоматеріалу» не входить у вартість досліджень і сплачується окремо. 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 2 години допускається легкий прийом нежирної їжі: дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню. Безпосередньо перед обстеженням не палити. виключити фізичні навантаження та стреси. Погодити з лікарем застосування глюкокортикоїдних гормонів, цитостатичних, імуносупресуючих та імуностимулюючих препаратів (аміксин, тілорон та ін.).

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-He. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з содіум-гепаріном, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому