Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Діагностика T-клітинної ланки (ab-gd-Т-клітини)

Повернутися

Загальна характеристика

Т-клітини - клітини, основною функцією яких є розпізнавання антигенів, формування і регуляція ефекторної імунної відповіді і імунологічної пам'яті. Т-лімфоцити здійснюють реакції клітинного імунітету: гіперчутливості уповільненого типу, реакції відторгнення трансплантата, клітинно-опосередкованої цитотоксичності. Приблизно 81,4-98,4% Т-клітин представляють собою варіант альфа-бета-TcR і позначаються як альфа-бета-Т-клітини. Решта 1,6- 8,9% Т-клітин несуть на своїй поверхні гамма-дельта- TcR і позначаються як гамма-дельта-Т-клітини. Aльфа-бета-Т-клітини поділяються на дві різні неперекривающі субпопуляції. Клітини однієї з них несуть маркер CD4 і в основному "допомагають" у здійсненні імунної відповіді або "індукують" її, данна субпопуляція отримала назву Т-хелпери. Т-клітини іншої субпопуляції несуть маркер CD8 і володіють переважно цитотоксичною активністю. Однією з особливостей гамма-дельта-Т-клітин на відміну від альфа-бета-Т-клітин є те, що вони розпізнають непептідні антигени, отримані з мікробних патогенів, незалежно від МНС. Поряд з NK-клітинами гамма-дельта-Т-клітини відносять до вродженого імунітету. Їх основна функція захист «вхідних воріт» - кишечника, дихальних шляхів. Значне підвищення спостерігається при бактеріальних інфекціях і при паразитарних інвазіях, а також при таких захворюваннях як туберкульоз, цитомегаловірус, туляремія. Тому, для більш повної характеристики Т-клітин пацієнта аналіз слід проводити не тільки по такому лінійно-специфічному маркеру, як CD3, але і по наявності субпопуляцій альфа-бета-Т-клітин і гамма-дельта-Т-клітин. Важливість визначення останніх стає очевидною для ряду захворювань. У першу чергу до них відноситься ВІЛ-інфекція, вторинні і первинні імунодефіцитні стани, що супроводжуються тривалою персистенцією мікроорганізмів в організмі людини на тлі депресії Т-клітинної ланки імунної системи. Особливо важливим стає визначення гамма-дельта-Т-клітин при оцінці загальної кількості Т-клітин в тих випадках, коли від їх кількості залежить доза препаратів, що призначаються (наприклад, призначення антиретровірусної терапії ВІЛ- інфікованим пацієнтам).

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду.  Біоматеріал приймається згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА.

 Напередодні дослідження необхідно виключити фізичні навантаження (спортивні тренування) і куріння. Дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню, допускається легкий прийом нежирної їжі хоча б за 2 години до здачі біоматеріалу.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Діагностика T-клітинної ланки (ab-gd-Т-клітини)
Ціна (грн.) 285
Термін 72 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android