Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

T-клітинна ланка (ab-gd-Т-клітини)

Загальна характеристика

Т-клітини - клітини, основною функцією яких є розпізнавання антигенів, формування і регуляція ефекторної імунної відповіді і імунологічної пам'яті. Т-лімфоцити здійснюють реакції клітинного імунітету: гіперчутливості уповільненого типу, реакції відторгнення трансплантата, клітинно-опосередкованої цитотоксичності. Приблизно 81,4-98,4% Т-клітин представляють собою варіант альфа-бета-TcR і позначаються як альфа-бета-Т-клітини. Решта 1,6- 8,9% Т-клітин несуть на своїй поверхні гамма-дельта- TcR і позначаються як гамма-дельта-Т-клітини. Aльфа-бета-Т-клітини поділяються на дві різні неперекривающі субпопуляції. Клітини однієї з них несуть маркер CD4 і в основному "допомагають" у здійсненні імунної відповіді або "індукують" її, данна субпопуляція отримала назву Т-хелпери. Т-клітини іншої субпопуляції несуть маркер CD8 і володіють переважно цитотоксичною активністю. Однією з особливостей гамма-дельта-Т-клітин на відміну від альфа-бета-Т-клітин є те, що вони розпізнають непептідні антигени, отримані з мікробних патогенів, незалежно від МНС. Поряд з NK-клітинами гамма-дельта-Т-клітини відносять до вродженого імунітету. Їх основна функція захист «вхідних воріт» - кишечника, дихальних шляхів. Значне підвищення спостерігається при бактеріальних інфекціях і при паразитарних інвазіях, а також при таких захворюваннях як туберкульоз, цитомегаловірус, туляремія. Тому, для більш повної характеристики Т-клітин пацієнта аналіз слід проводити не тільки по такому лінійно-специфічному маркеру, як CD3, але і по наявності субпопуляцій альфа-бета-Т-клітин і гамма-дельта-Т-клітин. Важливість визначення останніх стає очевидною для ряду захворювань. У першу чергу до них відноситься ВІЛ-інфекція, вторинні і первинні імунодефіцитні стани, що супроводжуються тривалою персистенцією мікроорганізмів в організмі людини на тлі депресії Т-клітинної ланки імунної системи. Особливо важливим стає визначення гамма-дельта-Т-клітин при оцінці загальної кількості Т-клітин в тих випадках, коли від їх кількості залежить доза препаратів, що призначаються (наприклад, призначення антиретровірусної терапії ВІЛ- інфікованим пацієнтам).

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 2 години допускається легкий прийом нежирної їжі: дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню. Безпосередньо перед обстеженням не палити. виключити фізичні навантаження та стреси. Погодити з лікарем застосування глюкокортикоїдних гормонів, цитостатичних, імуносупресуючих та імуностимулюючих препаратів (аміксин, тілорон та ін.).

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/Na-He. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з содіум-гепаріном, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому