Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Діагностика В-клітинної ланки (В1-, В2-, В-клітини пам'яті)

Повернутися

Загальна характеристика

В-лімфоцити відповідають за гуморальну адаптивну імунну відповідь, спрямовану переважно на ураження позаклітинних інфекційних агентів. При зв'язуванні специфічного антигену В-лімфоцити при кооперативній взаємодії з Т-лімфоцитами-хелперами проліферують, диференціюються в плазматичні клітини, секретуючі антитіла і клітини пам'яті. Антиген викликає селекцію клонів В-лімфоцитів, експресуючих специфічні до нього BCR. В даний час серед В-клітин виділяють три основні субпопуляції, а саме: В-1, В-2 і В-клітини пам'яті. В1-клітини - потенційно аутореактівні клітини. В1-лімфоцити є самооновлюваними довгоживучими клітинами, що продукують низько афінні поліреактівні антитіла класу IgM, відомі як «природні, або нормальні» антитіла. Ці антитіла відіграють важливу роль у здійсненні першої лінії захисту організму проти інкапсульованих бактерій. В1-клітини відповідальні також за синтез «природних» аутоантитіл, які беруть участь в кліренсі продуктів апоптозу і розпаду клітин. Таким чином, В1-клітини служать сполучною ланкою між вродженою і набутимою імунною відповіддю. В2- клітини проходят диференціювання в ембріональному періоді в печінці, потім у кістковому мозку, а антигензалежний етап диференціювання - в фолікулах периферичних лімфоїдних органів. В2-лімфоцити характеризуються широким розмаїттям BCR, розпізнають Т-залежні антигени, продукують імуноглобуліни різних класів, формують імунологічну пам'ять. В-клітини пам'яті - активовані В-лімфоцити. Є триваложивучим клоном В-клітин, забезпечуючи швидку імунну відповідь і виробництво великої кількості імуноглобулінів при повторному введенні того ж антигену дозволяють імунній системі «пам'ятати» антиген протягом багатьох років після припинення дії антигену.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду.  Біоматеріал приймається згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА.

Напередодні дослідження необхідно виключити фізичні навантаження (спортивні тренування) і куріння. Дітям до 5 років і дорослим з протипоказаннями по голодуванню, допускається легкий прийом нежирної їжі хоча б за 2 години до здачі біоматеріалу.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Діагностика В-клітинної ланки (В1-, В2-, В-клітини пам'яті)
Ціна (грн.) 480
Термін 72 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android