Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №114 "Печінкові проби"

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.
Фото - Комплекс №114 "Печінкові проби"

Загальна характеристика

Відповідно до вимог доказової медицини будь-яке медичне рішення – від діагностики до вибору терапії та визначення прогнозу для хворого – має ґрунтуватися на результатах клініко-лабораторних досліджень. Лабораторна діагностика грає провідну роль в оцінці стану печінки.

Печінка - життєво важливий орган, який вимагає регулярного комплексного обстеження. Печінка - це велика біохімічна «лабораторія» організму. Все, що людина з'їдає або випиває, проходить через печінку. Тут відбувається детоксикація алкоголю і ліків, а також утворюються білки, які беруть участь в боротьбі з інфекціями.

Фактори, що пошкоджують печінку:

-Прийом лікарських препаратів
-Вживання алкоголю (навіть у незначних кількостях)
-Неправильне, нерегулярне харчування
-Робота у шкідливих умовах праці 

Симптоми захворювань печінки і жовчовивідних шляхів:
-Жовтушність шкіри, склер
-Підвищена стомлюваність
-Зниження апетиту
-Біль або важкість в правому підребер'ї
-Наліт на язику
-Гіркота у роті

Важливо! Деякі захворювання печінки часто можуть перебігати безсимптомно, лікування цих хвороб набагато ефективніше на ранніх стадіях, ніж в розпал хвороби. Якщо ви перебуваєте в групі ризику, необхідно проводити дослідження не рідше ніж 1 раз на рік.

Кому рекомендовано обстеження:
•для пацієнтів з діагностованими хворобами печінки;
•при наявності симптомів захворювання печінки, жовчного міхура та жовчних проток: при болю або дискомфорті в області правого підребер'я, нудоті, порушенні випорожнень, потемнінні кольору сечі, появі жовтяниці, набряків, підвищеної кровоточивості, швидкої стомлюваності;
•при профілактичному комплексному обстеженні;
•при спостереженні за перебігом деяких хронічних захворювань : м'язової дистрофії, гемолітичних анемій, захворювань нирок, онкологічної патології, тощо;
•при спостереженні за пацієнтом, який отримує гепатотоксичні лікарські препарати, при будь-якому захворюванні (метотрексат, антибіотики, аміодарон, НПЗП, протигрибкові, вальпроєва кислота, саліцилати, тощо).

Дослідження, які входять до складу комплексу:

  • Аланінамінотрансфераза (АЛТ, ALT)
  • Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST)
  • Білірубін загальний (tBIL)
  • Білірубін непрямий (iBIL)
  • Білірубін прямий (dBIL)
  • Загальний білок
  • Альбумін
  • Гамма-Глутамінтранспептидаза (ГГТП, GGT)
  • Лактатдегідрогеназа (ЛДГ, LDH)
  • Лужна фосфатаза загальна (ЛФ, ALP)
  • Протромбіновий тест (протромбіновий час у сек, % протромбіну за Квіком,МНВ)

Результати досліджень дозволять вам оцінити ризики і виявити причини проблем, що впливають на повноцінну роботу печінки. Комплексна оцінка  клініко-лабораторних маркерів Печінкових проб №114 використовується в оцінці функціонального стану печінки, у диференційній діагностиці і при спостереженні за перебігом захворювання.
Завдяки дослідженню ЛДГ, Комплекс дозволить  додатково провести  диференційну діагностику больового синдрому у грудній клітці (а саме: інфаркту міокарда, стенокардії, інфаркту легені), виявити захворювання, що супроводжуються гемолізом еритроцитів. Активність ЛДГ може підвищуватися внаслідок багатьох злоякісних новоутворень, тому її визначення важливе при спостереженні за перебігом онкологічних захворювань. ПТЧ – значно більш чутливий маркер функції печінки, ніж альбумін, тому що протромбіновий час може бути подовжений у пацієнтів із тяжким захворюванням печінки тривалістю <24 год.

Біоматеріал для дослідження: сироватка, плазма венозної крові

*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.

Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.

Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.

 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-Cit. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з цитратом натрію, 3,0 мл. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому