Загальна характеристика
Ліпіди - це жири, які синтезуються в печінці або надходять в організм з їжею. Співвідношення ліпідів, ліпопротеїдів і холестерину в крові людини відображає схильність до розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ). Якщо рівень ліпідів крові піднімається вище норми, то на стінках судин утворюються холестеринові бляшки, що звужують їх просвіт аж до повного перекриття судини.Діагностика порушень ліпідного обміну в організмі дозволяє виявити ризик розвитку атеросклерозу на ранніх етапах, що в свою чергу дає можливість попередити такі захворювання і ускладнення з боку серцево-судинної системи, як:
- ішемічна хвороба серця;
- інсульт;
- інфаркт міокарда;
- облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок.
З віком ліпідний обмін змінюється, його порушення в крові вказує на схильність до перерахованих вище захворювань. Важливо! Симптоми порушення ліпідного обміну найчастіше відсутні і зміни визначаються тільки при лабораторному обстеженні.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
- з профілактичною метою людям від 20 до 40 років.
Не рідше 1 разу на рік::
- з профілактичною метою людям старше 40 років;
- при наявності факторів ризику розвитку ССЗ: вік, часті стреси і переживання, надлишкова вага, неправильне харчування, паління, цукровий діабет, високий артеріальний тиск;
- для оцінки ефективності лікування, що спрямоване на зниження рівня холестерину.
Результати досліджень дозволять вам своєчасно виявити порушення ліпідного обміну і важливі фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань: атеросклерозу судин головного мозку, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
Оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань:
- Холестерин
- Холестерин ліпопротеїдів високої щільності (альфа-ліпопротеїди)
- Холестерин ліпопротеїдів низької щільності (бета-ліпопротеїди)
- Холестерин ліпопротеїдів дуже низької щільності (пре-бета ліпопротеїди)
- Тригліцериди
- Індекс атерогенності
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696 Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Біоматеріал для дослідження: кров з вени.
Правила підготовки пацієнта
Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду. Біоматеріал приймається згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні МЛ ДІЛА.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження