Вітаміни групи D - сукупність біологічно активних речовин (D1-D6), головною функцією яких є забезпечення всмоктування кальцію і фосфору з продуктів харчування в тонкому кишечнику, участь в регуляції розмноження клітин, кальцифікації кістки, обмінних процесів, стимуляція синтезу ряду гормонів. Основний метаболіт 25 (OH) D - 25 гідроксикальциферол - відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 (холекальциферол) і D2 (ергокальциферол). 1,25 (OH) D - найбільш активна форма вітаміну D3, що утворюється при гидроксилюванні в нирках. 25 (OH) D - утворюється переважно в печінці за участю мікросомального ферменту 25-гідроксилази (гідроксилювання вітаміну D) і має помірну біологічну активність. Далі в крові переноситься в комплексі з транспортним білком і може депонуватися в жировій тканині. Холекальциферол (вітамін D3), утворюється переважно в шкірі під дією ультрафіолетових променів. Джерелом ергокальциферолу (вітамін D2), служить тільки їжа. По дії в організмі людини вітаміни D2 і D3 подібні як якісно, так і кількісно. Рівень 25 (OH) D вважається кращим індикатором вітаміну D в організмі. Дефіцит вітаміну D пов'язаний зі збільшенням ризику розвитку ряду онкологічних захворювань, цукрового діабету, розсіяного склерозу, серцево-судинних захворювань, туберкульозу. Недостатність вітаміну D проявляється рахітом у дітей і остеомаляцією (зниженням мінералізації кісток) у дорослих, прояви дефіциту вітаміну D схожі з проявами гіперпаратиреоїдизму, який може розвиватися вторинно. Рівень вітаміну D може варіювати залежно від віку (зниження рівня у літніх людей), сезону, характеру прийнятої їжі, етнічної та географічної популяції, відбувається зниження при вагітності. Інтоксикація вітаміном D спостерігається, в основному при передозуванні його фармпрепаратів і може призводити до гіперкальціємії, гіперкальціурії і нефрокальцинозу. 25 (OH) D > 250 нмоль/л (>100 нг/мл) - можлива токсичність (у пацієнтів з гіпопаратиреозом, які отримують фізіологічні дози вітаміну D можуть бути значно підвищені концентрації 25 (OH) D до 3125 нмоль/л (1250 нг/мл). Лікарю: рекомендовано всім пацієнтам, які пройшли процедуру ангіографії з контрастом Флуоресцеїн, кров для дослідження здавати через 72 години після введення контрасту (інтерференція між застосуванням контрасту і рівнем 25 (ОН) вітаміну Д - хибнозавищені показники -> 150 нг / мл (> 375 нмоль / л).
Тип біоматеріалу та способи взяття:
Тип БМ
венозна кров
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):
За 3 доби Виключити ангіографію з контрастом Флуоресцеїн. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.
Залиште своє повідомлення і наш фахівець зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни:
Виберіть місто
Для виводу актуальних даних для вашого регіону
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Виклик медсестри додому
Щоб пришвидшити процес обробки Вашого звернення, заповніть, будь ласка, анкету, перейшовши за посиланням. Або заповніть коротку анкету і натисніть «надіслати», оператор зв'яжеться з Вами найближчим часом для уточнення додаткової інформації.