Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №224 "Катехоламіни (адреналін + норадреналін) у плазмі"

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.
Фото - Комплекс №224 "Катехоламіни (адреналін + норадреналін) у плазмі"

Загальна характеристика

Підвищення артеріального тиску (≥140 мм рт. ст. систолічний та/або діастолічний тиск ≥90) поділяють на 2 основні групи:  

Гіпертонічна хвороба - це захворювання серцево-судинної системи, на яке частіше хворіють люди від 40 років. Для лікування застосовують препарати, що знижують тиск (гіпотензивні).

Вторинна артеріальна гіпертензія – це підвищення тиску через інші причини (порушення функції нирок, вживання певних препаратів, різні види пухлин наднирників та багато інших). Хворіють люди будь-якого віку. Лікування - усунення причини (застосування гіпотензивних препаратів не буде ефективним допоки не буде усунута причина). 

Однією з причин вторинної артеріальної гіпертензії є пухлина наднирників - феохромоцитома. Така пухлина надмірно синтезує гормони адреналін і норадреналін (катехоламіни). 

Характерні ознаки феохромоцитоми: наявність ознак вторинної артеріальної гіпертензії та додатково повторні напади пітливості, головного болю, тривоги, серцебиття. 

Характерні ознаки вторинної артеріальної гіпертензії:

  • гіпертензія одразу має більш важкий перебіг (понад 160/100 мм. рт.ст.) - гіпертонія 2 або 3 ступеня, або раптовий розвиток,  або у літніх пацієнтів швидко прогресує, або розпочалась у молодому віці (<40 років)
  • підвищення артеріального тиску (постійне або кризовий перебіг) не піддається традиційній терапії направленій на пониження тиску

Кому рекомендовано пройти обстеженняособам з характерними ознаками вторинної артеріальної гіпертензії, коли на фоні підвищеного тиску повторюються напади пітливості, головного болю, тривоги, серцебиття.

Крок 1.  Дослідити катехоламіни у добовій сечі (так як впродовж доби концентрація катехоламінів в крові значно змінюється під впливом емоційного та фізичного навантаження).

Крок 2. Дослідити катехоламіни у плазмі, якщо отримано сумнівні або негативні результати дослідження сечі або при гіпертонічних кризах, які повторюються через значні проміжки часу, або в період виражених клінічних симптомів. 

Важливо! Якщо гіпертензія не постійна, а кризова, визначення рівня катехоламінів доцільно проводити в період підвищення артеріального тиску.

Дослідження, які входять до складу комплексу:

  • Адреналін (у плазмі) 
  • Норадреналін (у плазмі) 

Результати досліджень дозволять запідозрити наявність феохромоцитоми (пухлини з тканин наднирників), як причини артеріальної гіпертензії, та визначити подальшу тактику діагностики/лікування.

Біоматеріал для дослідження: кров із вени.

*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.

Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.

Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Не вживати продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, кола, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 30 хвилин полежати. Безпосередньо перед обстеженням Погодити з лікарем доцільність дослідження на тлі використовування лікарських препаратів. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма EДТА заморожена. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл, охолоджена +2...+8. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати плазму в два епендорфи в рівних частинах, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 72 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому