гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №224 "Катехоламіни (адреналін + норадреналін) у плазмі"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану надниркових залоз

Загальна характеристика

Однією з причин вторинної артеріальної гіпертензії є пухлина феохромоцитома.
Характерні ознаки вторинної артеріальної гіпертензії:
• гіпертензія одразу має більш важкий перебіг- гіпертонія 2 або 3 ступеня, або раптовий розвиток,  або у літніх пацієнтів швидко прогресує, або розпочалась у молодому віці (<40 років),
• підвищення артеріального тиску (постійне або кризовий перебіг) не піддається традиційній терапії направленій на пониження тиску.
Серед пацієнтів з ознаками вторинної артеріальної гіпертензії обстеження щодо феохромоцитоми показано, коли на фоні підвищеного тиску повторюються напади пітливості, головного болю, тривоги, серцебиття.

Крок 1.  Дослідити катехоламіни у добовій сечі (тому що в крові впродовж доби концентрація катехоламінів значно змінюється під впливом емоційного та фізичного навантаження).
Крок 2. Дослідити катехоламіни у плазмі, якщо отримано сумнівні або негативні результати дослідження сечі або при гіпертонічних кризах, які повторюються через значні проміжки часу, або в період виражених клінічних симптомів. 

Важливо! Якщо гіпертензія не постійна, а кризова, визначення рівня катехоламінів доцільно проводити в період підвищення артеріального тиску.

Показання для призначення

В комплексі обстежень для диференційної діагностики феохромоцитоми як причини вторинної артеріальної гіпертензії.

Маркер

Маркер феохромоцитоми.

Клінічна значущість

Скринінг феохромоцитоми.


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Не вживати продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, кола, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 30 хвилин полежати. Погодити з лікарем відміну тетрациклінових антибіотиків, резерпіну, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО, симпатоміметиків. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма EДТА заморожена. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл, охолоджена +2...+8. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати плазму в два епендорфи в рівних частинах, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 72 год.

Інтерпретація:

  • Для феохромоцитом наднирникового походження характерним є підвищення рівня і адреналіну, і норадреналіну, а позанаднирникові пухлини, зазвичай, продукують тільки норадреналін.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому