Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Норадреналін (у плазмі)

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Оцінка стану надниркових залоз

Загальна характеристика

Адреналін і норадреналін є гормонами мозкового шару наднирників. У крові знаходяться у вільній формі. Для феохромоцитом надниркового походження характерним є підвищення рівня і адреналіну, й норадреналіну, а позанаднирникові пухлини зазвичай продукують тільки норадреналін. Концентрація катехоламінів у крові протягом доби значно змінюється, що пов'язано з емоційними та фізичними впливами, тому для оцінки гормонального статусу мозкового шару наднирників краще використовувати показники добової екскреції катехоламінів з сечею та загальних метанефринів (більш стійкі, ніж катехоламіни). Дослідження катехоламінів плазми застосовують при сумнівних або негативних результатах дослідження сечі, при значно розділених у часі приступах пароксизмальної гіпертензії, у період виражених клінічних симптомів. У жінок виділення адреналіну та норадреналіну збільшується у лютеїнову фазу менструального циклу, а потім знижується в період овуляції. 

Показання для призначення

1. Діагностика пухлин, що походять з нервової тканини (нейробластоми, гангліонейробластоми або гангліоневроми).
2. Дифдіагностика стійкої артеріальної гіпертензії з кризовим перебігом, яка не піддається традиційній гіпотензивній терапії. Важливо! При кризовому перебігу гіпертоничної хвороби визначення рівня екскреції катехоламінів доцільно проводити в період підвищення артеріального тиску.
3. Виявлення дисфункції симпато-адреналової системи.

Маркер

Маркер дифдіагностики катехоламінсекретуючих пухлин наднирникової та позанаднирникової локалізації та дифдіагностики гіпертензій.

Клінічна значущість

1. Діагностика парагангліоми в якості допоміжного дослідження до вимірювання норметанефринів в сечі і плазмі (норметанефрини є дослідженням вибору для постановки цього діагнозу).

2. Діагностика та спостереження за пацієнтами з нейробластомою і пухлинами, що походять з нервової тканини.

3. Обстеження пацієнтів з вегетативною дисфункцією, автономною нейропатією.


Склад показників:

Норадреналін (у плазмі)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 20 - 20000
Одиниця виміру: Нанограм на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 600

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Не вживати продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, кола, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 30 хвилин полежати. Безпосередньо перед обстеженням Погодити з лікарем доцільність дослідження на тлі використовування лікарських препаратів. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ЕДТА заморожена. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл, охолоджена +2...+8. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати плазму в два епендорфи в рівних частинах, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 72 год.

Інтерференція:

  • Кофеїн, адреналін, етанол, ізопротеренол, леводопа, нікотин, нітрогліцерин, резерпін - початковий ефект, теофіллін, фентоламін.

Інтерпретація:

  • Нейробластома, гангліонейробластома, гангліоневрома, парагангліоми, інфаркт міокарду, стрес, гіпертиреоз, довготривалі маніакально-депресивні розлади, інтенсивна фізична активність, перехід в положення «стоячи».
  • Автономні нейропатії, включаючи діабетичну, паркінсонізм.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому