гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Адреналін (у плазмі)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану надниркових залоз

Загальна характеристика

Адреналін і норадреналін є гормонами мозкового шару наднирників. У крові знаходяться у вільній формі. Для феохромоцитом наднирникового походження характерним є підвищення рівня і адреналіну, і норадреналіну, а позанаднирникові пухлини, зазвичай, продукують тільки норадреналін. Концентрація катехоламінів у крові протягом доби значно змінюється, що пов'язано з емоційними та фізичними впливами, тому для оцінки гормонального статусу мозкового шару наднирників краще використовувати показники добової екскреції катехоламінів з сечею та загальних метанефринів (більш стійкі, ніж катехоламіни). Дослідження катехоламінів плазми застосовують при сумнівних або негативних результатах дослідження сечі, при значно розділених у часі приступах пароксизмальної гіпертензії, у період виражених клінічних симптомів. У жінок виділення адреналіну та норадреналіну збільшується в лютеїнову фазу менструального циклу, а потім знижується в період овуляції. 

Показання для призначення

1. Діагностика феохромоцитоми.
2. Дифдіагностика стійкої артеріальної гіпертензії з кризовим перебігом, яка не піддається традиційній гіпотензивній терапії. Важливо! При кризовому перебігу гіпертоничної хвороби визначення рівня екскреції катехоламінів доцільно проводити в період підвищення артеріального тиску.
3. Виявлення дисфункції симпато-адреналової системи.

Маркер

Маркер порушень функції наднирників, діагностики феохромоцитоми та дифдіагностики гіпертензій.

Клінічна значущість

1. Діагностика феохромоцитоми в якості допоміжного дослідження до вимірювання метанефринів у сечі та плазмі (для встановлення цього діагнозу віддається первага дослідженню метанефринів).
2. Обстеження пацієнтів з вегетативною дисфункцією, автономною нейропатією.

Склад показників:

Адреналін (у плазмі)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 8 - 600
Одиниця виміру: Нанограм на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 125

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Не вживати продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, кола, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 30 хвилин полежати. Погодити з лікарем відміну тетрациклінових антибіотиків, резерпіну, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО, симпатоміметиків. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма EДТА заморожена. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл, охолоджена +2...+8. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати плазму в два епендорфи в рівних частинах, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 72 год.

Інтерференція:

 • Кофеїн, адреналін, етанол, ізопротеренол, леводопа, нікотин, нітрогліцерин, резерпін - початковий ефект, теофіллін, фентоламін.

Інтерпретація:

 • Феохромоцитома, інфаркт міокарду, стрес, гіпертиреоз, довготривалі маніакально-депресивні розлади, інтенсивна фізична активність, перехід в положення «стоячи».
 • Автономні нейропатії, включаючи діабетичну, паркінсонізм.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому