Загальна характеристика
На початку захворювання нирок симптоми бувають дуже легкими, і людина їх часто не помічає, або не пов’язує їх з можливих захворюванням нирок.
Основними симптомами, що можуть вказувати на порушення роботи нирок є:
- зміна в сечовипусканні: колір, наявність домішок, неприємний запах; частота (сечовипускання часте, болісне, утруднене), виникає потреба частіше ходити в туалет посеред ночі; зміна кількості сечі при звичайному питному режимі;
- набряки рук, обличчя та ніг;
- біль у поперековій зоні;
- шкірний свербіж;
- головний біль;
- підвищений тиск;
- металевий присмак в роті чи запах аміаку.
За наявності цих симптомів експерти лабораторії ДІЛА пропонують комплекс досліджень, результати яких дозволять:
- оцінити роботу нирок;
- підтвердити або спростувати наявність захворювань нирок та запальних процесів в організмі;
- визначити не лише наявність мікроорганізмів і дріжджоподібних грибів, що можуть бути причиною захворювання нирок, але у разі їх виявлення визначити чутливість збудників до антибіотиків та протигрибкових препаратів (це дозволить лікарю визначитись з призначенням ліків).
Важливо пам’ятати, що при ранній діагностиці та своєчасному лікуванню є можливість уповільнити розвиток захворювання.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Креатинін
- Сечовина
- Сечова кислота
- Загальний аналіз сечі
- Бактеріологічний посів + антибіотикограма сечі
- Загальний розгорнутий аналіз крові (31 показник: автоматичний геманалізатор)
Біоматеріал для дослідження: кров з вени, сеча (необхідно завчасно придбати 2 спеціальні контейнери: один для загального аналізу сечі та інший для бактеріологічного дослідження)
Інструкція по одномоментному збору сечі для бактеріологічного та загальноклінічних досліджень.
- Придбати у відділенні ДІЛА набори для бакдослідження сечі (набір Vacuette Bak) та загального аналізу сечі (Vacuette з консервантом).
- Зняти кришку зі спеціального контейнера з набору для бакдослідження із вбудованим утримувачем та зібрати в нього середню порцію ранкової сечі в кількості 40-50 мл. Для цього необхідно невелику першу порцію сечі спустити в унітаз та наповнити сечею контейнер (друга порція).
- Щільно закрити кришку контейнера, зняти захисну наклейку на кришці контейнера. СПОЧАТКУ вставити пробірку Vacuette Bak у вбудований утримувач.
- Натиснути на пробірку таким чином, щоб голка утримувача проколола гумову пробку в кришці пробірки. Сеча почне надходити в пробірку, компенсуючи створений в ній вакуум.
- Якщо сеча не надходить у пробірку або потік вичерпується до того, як пробірка наповнилася до позначки, необхідно сильніше натиснути на пробірку, щоб повністю проткнути гумову частину кришки.
- Тримати пробірку у вбудованому утримувачі, поки сеча не припинить надходити в пробірку. Потім вийняти пробірку з утримувача.
- Потім вставити пробірку Vacuette з консервантом у вбудований утримувач.
- Повторити аналогічні дії по забору сечі з контейнера в пробірку.
- Необхідно 8-10 разів перевернути ОБИДВІ пробірки, щоб добре перемішати проби сечі та консерванти.
- Упакувати пробірки в поліетиленовий пакет та якнайшвидше доставити в лабораторію для виконання досліджень.
*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
сеча (вакует)
Інструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdf
венозна кров
сеча (бак.посів)
instr_sechi_bakposev_vacuetteBak.pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл.pdf
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
сеча (вакует)
Біоматеріал для дослідження: Сеча (ЗАС). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Vacuette з консервантом, 8,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: цільна ВК/ ЗАК без ФОРМУЛИ. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
сеча (бак.посів)
Біоматеріал для дослідження: Сеча для бак.посіву. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Уриновакует з борною кислотою. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження