гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №215 "Ниркові проби, при наявності симптомів"

clock icon Термін виконання: 5 дн.
1245 грн

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Захворювання нирок можуть бути інфекційного і неінфекційного походження. 

Хронічні захворювання нирок - прогресуючі захворювання, що вражають більше 10% населення світу і часто є наслідком інфекційного ураження або системних захворювань. Небезпека хронічних захворювань нирок полягає в тому, що вони можуть призвести до хронічної ниркової недостатності. 

В зв'язку з цим своєчасна діагностика причини захворювання нирок і відповідне лікування надзвичайно важливі для попередження необоротної втрати функції нирок.

Показання для призначення

 1. Зміна в сечовипусканні: колір, наявність домішок, неприємний запах; частота (сечовипускання часте, болісне, утруднене),виникає потреба частіше ходити в туалет посеред ночі;
 2. Зміна кількості сечі при звичайному питному режимі;
 3. Температури тіла; 
 4. Нудота,
 5. Біль у поперековій зоні;
 6. Набряки рук, обличчя та ніг;
 7. Шкірний свербіж;
 8. Головний біль;
 9. Підвищений тиск;
 10. Металевий присмак в роті чи запах аміаку.

Маркер

Маркер інфекційного ураження нирок та функції нирок.

Клінічна значущість

 • Оцінити здатність нирок виводити продукти метаболізму
 • Оцінити наявність інфекційного ураження нирок та визначити антибіотикочутливість збудників                           
 • Оцінити наявність та ступінь запального процесу в організмі   

Правила підготовки пацієнта

сеча (вакует)

Важливо:Доставити у відділення ДІЛА при температурі +2-25°C протягом 24 годин.Примітки:Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. В стерильний контейнер зібрати середню порцію першої ранкової сечі, потім відібрати з неї необхідний об'єм у вакуумну пробірку Vacuette з консервантом відповідно інструкції. Сечу в уриновакует рекомендовано перенести протягом 30 хвилин, але не більше 2 годин, з моменту збору. Перед початком переглянути інструкцію.

Інструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdf

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

сеча (бак.посів)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом антибактеріальних та антисептичних препаратів в ділянці взяття біоматеріалу.Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері.Примітки:Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Зібрати середню порцію першої ранкової сечі в стерильний контейнер, потім приєднати Vacuette Вас (згідно Інструкції) і набрати необхідну кількість БМ. Доставити у відділення МЛ ДІЛА при +20+25°С: Vacuette Вас - протягом 24 годин; в стерильному контейнері - протягом 2 годин.

instr_sechi_bakposev_vacuetteBak.pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча (вакует)

Біоматеріал для дослідження: Сеча (ЗАС). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Vacuette з консервантом, 8,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: цільна ВК/ ЗАК без ФОРМУЛИ. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

сеча (бак.посів)

Біоматеріал для дослідження: Сеча для бак.посіву. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Уриновакует з борною кислотою. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому