Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Бактеріологічний посів + антибіотикограма сечі

clock icon Термін виконання: 5 дн.
485 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Запальні захворювання сечовидільної системи людини, що викликаються інфекційними мікроорганізмами можуть мати рецидивуючий перебіг з розвитком ускладнень. Уражаються уретра і сечовий міхур, інфекція може переходити на верхні відділи, вражаючи сечоводи і нирки. У нормі сечовий тракт є стерильним, за винятком дистального відділу уретри, який заселений бактеріями з шкірних покривів промежини, а у жінок - і мікроорганізмами з вульви. Дослідження сечі направлено на виділення збудника захворювання і на кількісне визначення ступеня бактеріурії. Збудниками запальних процесів в сечовій системі найбільш часто є умовно-патогенні бактерії Escherichia coil, S. faecalis, Pseudomonas aeruginosa, Proteus mirabilis, Citrobacter, Klebsiella pneumoniae, Serratia, дещо рідше - Staphylococcus aures, S. epidermidis, Staphylococcus saprophyticus, Streptococcus pyogenes. Розвитку інфекцій сечовивідних шляхів також можуть сприяти структурні і неврологічні порушенія, які заважають нормальному відтоку сечі, і системні захворювання (наприклад, цукровий діабет і неоплазії). Основним завданням при інтерпретації отриманих даних бакдослідження є доказ етіологічної ролі умовно-патогенних мікроорганізмів. Враховують комплекс тестів: ступінь бактеріурії, вид виділених культур, повторюваність їх виділення в процесі захворювання, присутність в сечі монокультури або асоціації мікроорганізмів. Ступінь бактеріурії дозволяє диференціювати інфекційний процес в сечових шляхах від контамінації сечі нормальною мікрофлорою. З цією метою використовують такі критерії: ступінь бактеріурії, що не перевищує 103 мікробних клітин в 1 мл сечі, свідчить про відсутність запального процесу і зазвичай є результатом контамінації сечі.
Аналітична чутливість бак посіву сечі становить 103 КУО/г, тобто якщо кількість мікроорганізмів в даному матеріалі на момент дослідження нижче цієї чутливості, то, відповідно, зростання на живильному середовищі не буде.

Показання для призначення

1. Інфекції сечовивідних шляхів.
2. Контроль після лікування (на 5 - 7 день після відміни антибіотиків або уросептиків).

Маркер

Оцінка наявності збудників інфекції в біоматеріалі, що досліджується, з визначенням чутливості до антибіотиків.

Клінічна значущість

Комплексна оцінка бактеріологічного складу біоматеріалу, що досліджуєтся, з визначенням чутливості до антибіотиків.

Склад показників:

Бак. посів сечі + антибіотикограма

Метод: Бактеріологічний, ручний
Діапазон вимірювань: 103 - 108
Одиниця виміру: Колонієутворюючих одиниць на грам

Правила підготовки пацієнта

сеча (бак.посів)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом антибактеріальних та антисептичних препаратів в ділянці взяття біоматеріалу.Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері.Примітки:Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Зібрати середню порцію першої ранкової сечі в стерильний контейнер, потім приєднати Vacuette Вас (згідно Інструкції) і набрати необхідну кількість БМ. Доставити у відділення МЛ ДІЛА при +20+25°С: Vacuette Вас - протягом 24 годин; в стерильному контейнері - протягом 2 годин.

instr_sechi_bakposev_vacuetteBak.pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча (бак.посів)

Біоматеріал для дослідження: Сеча для бак.посіву. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Уриновакует з борною кислотою. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Прийом антимікробних препаратів впливає на достовірність результату
  • Вживання антимікробних препаратів впливає на достовірність результату.

Інтерпретація:

  • Оцінюється факт виявлення мікроорганізму, активність росту і характер антибіотикограми.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому