Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Бак. посів сечі з антибіотикограмою ДДМ

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Запальні захворювання сечовидільної системи людини, що викликаються інфекційними мікроорганізмами можуть мати рецидивуючий перебіг з розвитком ускладнень. Уражаються уретра і сечовий міхур, інфекція може переходити на верхні відділи, вражаючи сечоводи і нирки. У нормі сечовий тракт є стерильним, за винятком дистального відділу уретри, який заселений бактеріями з шкірних покривів промежини, а у жінок - і мікроорганізмами з вульви. Дослідження сечі направлено на виділення збудника захворювання і на кількісне визначення ступеня бактеріурії. Збудниками запальних процесів в сечовій системі найбільш часто є умовно-патогенні бактерії Escherichia coil, S. faecalis, Pseudomonas aeruginosa, Proteus mirabilis, Citrobacter, Klebsiella pneumoniae, Serratia, дещо рідше - Staphylococcus aures, S. epidermidis, Staphylococcus saprophyticus, Streptococcus pyogenes. Розвитку інфекцій сечовивідних шляхів також можуть сприяти структурні і неврологічні порушенія, які заважають нормальному відтоку сечі, і системні захворювання (наприклад, цукровий діабет і неоплазії). Основним завданням при інтерпретації отриманих даних бакдослідження є доказ етіологічної ролі умовно-патогенних мікроорганізмів. Враховують комплекс тестів: ступінь бактеріурії, вид виділених культур, повторюваність їх виділення в процесі захворювання, присутність в сечі монокультури або асоціації мікроорганізмів. Ступінь бактеріурії дозволяє диференціювати інфекційний процес в сечових шляхах від контамінації сечі нормальною мікрофлорою. З цією метою використовують такі критерії: ступінь бактеріурії, що не перевищує 103 мікробних клітин в 1 мл сечі, свідчить про відсутність запального процесу і зазвичай є результатом контамінації сечі.
Аналітична чутливість бак посіву сечі становить 103 КУО/г, тобто якщо кількість мікроорганізмів в даному матеріалі на момент дослідження нижче цієї чутливості, то, відповідно, зростання на живильному середовищі не буде.

Показання для призначення

1. Інфекції сечовивідних шляхів.
2. Контроль після лікування (на 5 - 7 день після відміни антибіотиків або уросептиків).

Маркер

Оцінка наявності збудників інфекції в біоматеріалі, що досліджується, з визначенням чутливості до антибіотиків.

Клінічна значущість

Комплексна оцінка бактеріологічного складу біоматеріалу, що досліджуєтся, з визначенням чутливості до антибіотиків.

Склад показників:

Бак. посів сечі + антибіотикограма

Метод: Бактеріологічний, ручний
Діапазон вимірювань: 103 - 108
Одиниця виміру: Колонієутворюючих одиниць на грам

Правила підготовки пацієнта

сеча (бак.посів)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом антибактеріальних та антисептичних препаратів в ділянці взяття біоматеріалу.Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері.Примітки:Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Зібрати середню порцію першої ранкової сечі в стерильний контейнер, потім приєднати Vacuette Вас (згідно Інструкції) і набрати необхідну кількість БМ. Доставити у відділення МЛ ДІЛА при +20+25°С: Vacuette Вас - протягом 24 годин; в стерильному контейнері - протягом 2 годин.

instr_sechi_bakposev_vacuetteBak.pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча (бак.посів)

Біоматеріал для дослідження: Сеча для бак.посіву. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Уриновакует з борною кислотою. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Прийом антимікробних препаратів впливає на достовірність результату
  • Вживання антимікробних препаратів впливає на достовірність результату.

Інтерпретація:

  • Оцінюється факт виявлення мікроорганізму, активність росту і характер антибіотикограми.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому