Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Ентеровіруси, РНК методом REAL TIME ПЛР

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Загальна характеристика

Ентеровірусна інфекція – гостре інфекційнезахворювання, небезпека якого полягає на тому, що ентеровіруси вирізняютьсявисокою стійкістю в зовнішньому середовищі, здатні зберігати життєздатність уводі поверхневих водоймищ і вологому ґрунті до декількох місяців. Ентеровіруснахвороба викликається політропними ентеровірусами серед яких нараховується понад70 типів збудників. Найбільш поширені ЕСНО, Коксакі А і В, 68, 69, 70, 71 типиентеровірусів. Джерелом інфекції є хворий або носій вірусу, у якого симптомизахворювання не проявлені. Вірус виділяється з носоглотки і кишкового тракту.Механізм передачі – фекально-оральний, аспіраційний (аерозольний). Шляхипередачі – водний, контактно-побутовий, харчовий, повітряно-краплинний. Сезонністьзахворювання типова для випадків з фекально-оральним механізмом передачі, пікзахворюваності спостерігається в кінці літа — початку осені (в період зсерпня по жовтень). Симптомиентеровірусної інфекції різноманітні: захворювання може протікати у виглядісерозного менінгіту (частіше у дітей), ангіни, респіраторної інфекції (нежить,підвищення температури), кишкової інфекції (блювання, пронос).

Лабораторний аналізметодом ПЛР полягає у виявленні генетичного матеріалу (РНК) ентеровірусу, якеможливо навіть на ранніх етапах захворювання. ПЛР характеризується високоюточністю і дозволяє отримати результат в більш короткі терміни в порівнянні збільшістю інших методів, що особливо важливо при спостереженні пацієнта зважкими, фульмінантними формами Enterovirus-інфекції. На 2-3-й день післязараження вірус визначається в крові (мала віремія), на 3-6-й день післязараження вірус також потрапляє в кров після накопичення та розмноження вірусу(велика віремія) - збігається з появою клінічних симптомів. Дослідження у МЛ«ДІЛА» дозволяє виявити групи Ентеровірусу A, В, С, D.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
кал
мазок назоорофарингіальний
інший тип матеріалу
спинномозкова рідина (ліквор )
венозна кров
Вартість послуг «Взяття біоматеріалу» не входить у вартість досліджень і сплачується окремо. 

Правила підготовки пацієнта

мазок назоорофарингіальний

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 6 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Не вживати їжу та напої. Не чистити зуби зубною пастою, не жувати жувальну гумку, цукерки.Примітки:Інструкція до дослідження у вкладенні.

Інструкція Мазок назоорофарингеальний ( носоротоглоточний).pdf

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 14 дiб Припинити прийом антибактеріальних та противірусних препаратів.Особливості забору:Кал збирається після довільної дефекації на чисту поверхню, наприклад: чистий новий лист з поліетилену або паперу, і поміщається в стерильний контейнер, який можна придбати в аптеках або отримати у будь-якому відділенні ДІЛА (завчасно сплативши послугу "Взяття біоматеріалу").Примітки:Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення протягом 2 год при +2...+25°С. Ознайомтесь з особливостями правил підготовки в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" , в інструкції до дослідження або зверніться до відділення ДІЛА.

інструкція_калу_плр.pdf

спинномозкова рідина (ліквор )

Примітки:Правила підготовки визначає лікар.

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: кал (ПЛР-дослідження). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: Увага! Для ПЛР-досліджень калу потрібен окремий контейнер.

спинномозкова рідина (ліквор )

Біоматеріал для дослідження: Ліквор (спинномозкова рідина). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф без транспортного середовища, 0,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому