Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Гепатит D, РНК вірусу методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Загальна характеристика

Гепатит D - це запальне ураження печінки, викликане вірусом гепатиту D (ВГD), якому для реплікації потрібна присутність ВГВ. За даними ВООЗ в світі майже 5% всіх людей з хронічним гепатитом В (ВГВ) заражені і ВГD Без наявності у пацієнта вірусу гепатиту В зараження гепатитом D неможливе. Збудник гепатиту D - РНК-вмісний вірус, не належить до жодного з відомих сімейств вірусів. Дефектний вірус, рібозим(займає проміжне положення між вірусами і вироїдами). Виявляється на 1-му тижні захворювання, потім швидко настає сероконверсія

Інфікування (ВГD) відбувається або одночасно із зараженням вірусами гепатиту B та D (коінфекція), або після зараження вірусом гепатиту В (суперінфекція).

Коінфекція вірусами гепатиту D і B вважається найбільш важкою формою хронічного вірусного гепатиту через стрімкіший розвиток гепатоклітинної карциноми та захворювання печінки, що призводить до летального результату. Приблизно кожен п'ятий випадок хвороби печінки та раку печінки у інфікованих ВГВ пов'язаний із коінфекцією ВГD.

Суперінфекція ВГD на тлі хронічного гепатиту B призводить до прискореного розвитку тяжких форм хвороби у 70–90% пацієнтів у всіх вікових групах та до розвитку цирозу печінки  майже на 10 років раніше, ніж у пацієнтів, інфікованих лише ВГВ.

Механізм передачі ВГD аналогічний до ВГВ; вірус передається через пошкоджений шкірний покрив (при ін'єкції, нанесенні татуювання тощо) або внаслідок контакту з інфікованою кров'ю чи продуктами крові. Передача від матері дитині можливе, але відбувається рідко.


Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров
зразок тканини
інший тип матеріалу
Вартість послуг «Взяття біоматеріалу» не входить у вартість досліджень і сплачується окремо. 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

зразок тканини

Примітки:Правила підготовки визначає лікар.

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Біоптат. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому