гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Гепатит D, РНК вірусу методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Гепатит D - це запальне ураження печінки, викликане вірусом гепатиту D (ВГD), якому для реплікації потрібна присутність ВГВ. За даними ВООЗ в світі майже 5% всіх людей з хронічним гепатитом В (ВГВ) заражені і ВГD Без наявності у пацієнта вірусу гепатиту В зараження гепатитом D неможливе. Збудник гепатиту D - РНК-вмісний вірус, не належить до жодного з відомих сімейств вірусів. Дефектний вірус, рібозим(займає проміжне положення між вірусами і вироїдами). Виявляється на 1-му тижні захворювання, потім швидко настає сероконверсія

Інфікування (ВГD) відбувається або одночасно із зараженням вірусами гепатиту B та D (коінфекція), або після зараження вірусом гепатиту В (суперінфекція).

Коінфекція вірусами гепатиту D і B вважається найбільш важкою формою хронічного вірусного гепатиту через стрімкіший розвиток гепатоклітинної карциноми та захворювання печінки, що призводить до летального результату. Приблизно кожен п'ятий випадок хвороби печінки та раку печінки у інфікованих ВГВ пов'язаний із коінфекцією ВГD.

Суперінфекція ВГD на тлі хронічного гепатиту B призводить до прискореного розвитку тяжких форм хвороби у 70–90% пацієнтів у всіх вікових групах та до розвитку цирозу печінки  майже на 10 років раніше, ніж у пацієнтів, інфікованих лише ВГВ.

Механізм передачі ВГD аналогічний до ВГВ; вірус передається через пошкоджений шкірний покрив (при ін'єкції, нанесенні татуювання тощо) або внаслідок контакту з інфікованою кров'ю чи продуктами крові. Передача від матері дитині можливе, але відбувається рідко.


Показання для призначення

До груп високого ризику коінфекції ВГD та ВГВ належать, пацієнти на гемодіалізі, особи, які вживають ін'єкційні наркотики, чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками, працівники,що надають секс за винагороду, а також інфіковані вірусом гепатиту С або ВІЛ-позитивні 

Маркер

Маркер наявності збудника вірусу гепатиту D в тестованому БМ.

Клінічна значущість

Диагностика:
1.HDV / HBV - коінфекції в ранній період гострого ВГД
2.HDV / HBV - суперінфекції в ранній період гострого ВГД
3.HDV / HBV - коінфекції в хронічний період ВГД
4.HDV / HBV - суперінфекції в хронічний період ВГД

Склад показників:

Гепатит D, РНК вірусу методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

зразок тканини

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.Примітки:Правила підготовки визначає лікар. %1

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Біоптат. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлено.
 • Не виявлено.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат: наявність РНК вірусу у біологічному матеріалі.
 • Негативний результат: відсутність РНК вірусу у біологічному матеріалі.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому